banner joga

Tisk

Koko jóga pro začátečníky

Magickou kombinací relaxace, protažení svalů, kloubů a páteře provádí Jana Koko Kochánková.
Úroveň
začátečníci
Lektor Jana Kochánková
Počet lekcí
7 lekcí
Image1
Image2
Image3
Image4
Image5
Image6

Kurz kombinuje statickou (Hatha) a dynamickou (Ashtanga) jógu.

Koncepce mých lekcí vychází z mého životního příběhu :-). Vycházím z Hatha jógy a Ashtanga jógy a vše to podle svých dosavadních zkušeností kombinuji, doplňuji a měním. Prostě si s jógou hraji!

Mé lekce jsou poskládány tak, aby se vám nejdříve jemně uvolnilo a rozhýbalo celé tělo, všechny klouby a hlavně páteř. Na páteři jsou uložena důležitá energetická místa, která ovlivňují proudění v těle. Postupně budeme posilovat všechny svaly na těle od prstů na nohou až po hlavu. Tělo se nám rozhýbe a zároveň se zpevní i ty nejmenší svaly. Cviky se postupně v každé lekci prohlubují a rozšiřují se jejich varianty. Pomalinku, ale jistě se posunou vaše limity. Na začátku a na konci lekce vždy proběhne mnou vedená krátká meditace, která je zaměřená na uvolnění mysli a těla. Někteří studenti mají nejraději hlavně závěrěčnou meditaci v leže, při níž se opravdu ulovní a zrelaxují nejen tělo, ale hlavně mysl. Někdy při ní upadnou do spánku, což je v naprostém pořádku. Tělo si samo řekne, co potřebuje.

Součástí každé lekce je i dechové cvičení, které vás naučí znovu dýchat nosem a tzv. brániční dech.

Jak bude kurz probíhat?

Kurz má 7 lekcí po 1 hodině. Po přihlášení na kurz Vám pošleme první lekci v podobně on-line videa na zadaný e-mail. Následně v periodě 7 dní budete dostávat další lekce. Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Jelikož Vás nevidím, tak Vás prosím:
Vždy poslouchejte své tělo a nikdy nejděte přes velkou bolest – to je pravidlo! A kdykoliv si budete potřebovat odpočinout, klidně tak učiňte. Nejlépe v pozici dítěte, kterou se již brzy naučíte.

Asi tak cca 2 hodiny před cvičením jógy nejíme, nebot' žaludek je často stlačován a není to příjemné a ani pohodlé. Ženy, které mají menstruaci, vynechají pozice polomost a svíčku. Při nich pouze odpočívají v leže na zádech.

A nejdlůžitější pravidlo pro všechny: Vždy cvičíme s úsměvem!!!

Takže moji drazí budoucí jogíni,
NAMASTE,
A HURÁÁÁÁ DO AKCE!
PŘEJI VŠEM MNOHO ÚSPĚCHŮ PŘI CVIČENÍ

Zacvičme si spolu na živo :-). Mé jógové lekce v Praze:

každé pondělí  19:00-20:30  na adrese  Bubenská 1, Praha 7, 6.patro
každé úterý 17:00-18:00 v místě Galerie Tranzitdisplay, Dittrichova 9, zvonek 12

Více informací o lektorce

Více informací o Hatha józe

Více informací o Ashtanga józe

 

"Poprvé jsem si objednala online kurz a jsem s ním velice spokojená. Výhodou online kurzu je pro mě to, že si mohu lekci pustit několikrát za sebou a v čase, kdy je to pro mě vhodné. Pokračovat v těchto kurzech pravděpodobně budu, ačkoli chodím na jogu i do tělocvičny, tento online kurz mi vyhovuje z výše uvedených důvodů a i cvičitelka je velmi příjemná, což je další plus tohoto online kurzu. Tyto kurzy bych určitě doporučila.Všechny zdravím a přeji vám všem jen to nej v životě i v této vaší činnosti pro nás ostatní. Děkuji."

S úsměvem na rtech Blanka Truksová

Přihlásit se na kurz