banner joga

Všímavost pro děti ze ZŠ Slušovice

V prosinci proběhlo další cvičení všímavosti (mindfulness) pro učitele a žáky, tentokrát v Základní školy Slušovice. Workshop byl realizován v rámci našeho projektu Jóga a všímavost do škol.

 

 

 

Hodnocení třídní učitelky

Dagmar Ledabylová hodnotila mindfulness workshop takto:

„Asi každý zažil ten pocit, kdy se úplně ponořil do nějaké práce, běhal na hřišti za míčem, nebo kdy se nemohl odtrhnout od knížky či filmu.

Pak víte, co je všímavost. Zaměření veškeré pozornosti na přítomný okamžik.
A právě o tom byl čtvrteční den pro třídu 8. B. Sešli jsme se v naší třídě, lavice jsme odsunuli dozadu, židličky dali do kruhu, zapálili si svíčku na vánočním svícnu a čekali, co se bude dít.
Přišla sympatická paní Monika a provedla nás celým seminářem „mindfulness" neboli všímavosti. Paní Monika Stehlíková je lektorka mindfulness, terapeutka Terapie přijetí a odevzdání ACT a specialistka pro nadané děti i dospělé.
Nejdříve jsme si vyprávěli v kruhu a seznamovali se s paní Monikou. Následovalo povídání, při němž jsme se dozvěděli něco o všímavosti. Hodně jsme mluvili o svých pocitech, jak se cítíme tady a teď. Střídaly se pohybové hry s meditací. Uvědomili jsme si svoje priority a dozvěděli se, co můžeme udělat pro to, abychom se posunuli k cíli. Přišli jsme na to, že díky všímavosti budeme méně kritičtí. Tato technika osvobozuje od tendence hodnotit. Díky lepšímu porozumění svých pocitů lépe porozumíme pocitům ostatních.

V další části projektu probíhaly hry zaměřené na důvěru, překovávání strachu, soustředění a trpělivost. Na závěr nás čekala dlouhá meditace, kdy jsme se soustředili jen sami na sebe, na svoje pocity a dech.

Tento úžasný den jsme mohli prožít díky Nadačnímu fondu pro rozvoj plného vědomí."

Přečtěte si také zpětnou vazbu od žáků.

 

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů