Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Shirodhara aneb masáž třetího oka

Už jste vyzkoušeli shirodharu? Pokud ne, velmi doporučujeme. Shirodhara je masáž oblasti třetího oka teplým olejem. Je naprosto fantastická - uvolňuje, zklidňuje a pročišťuje.

 

 

Jedná se o starou ajurvédskou techniku, při které se nechává teplý olej stékat z nádoby zavěšené nad hlavou na oblast třetího oka (v sanskrtu znamená shiro hlava a dhara tok). Součástí je také jemná masáž hlavy - vlasové pokožky a případně i obličeje. Při proceduře, která trvá přibližně 45 minut, se používá směs bylinných olejů podle Vašeho konstitučního typu (váta, pitta, kapha).

Při této masáži dochází k hluboké relaxaci a zklidnění. Člověk se cítí velmi blaženě. A nejde pouze o dobrý pocit a uvolnění, shirodhara je také pročišťující. Z organismu odstraňuje nahromaděné odpadní látky, posiluje obranyschopnost, zlepšuje paměť, pomáhá při bolestech hlavy, migrénách či nespavosti. V dnešní době plné spěchu, stresu a mentálního vypětí je to doslova balzám pro naše tělo i mysl. Ajurvéda ji považuje také za omlazovací techniku, protože napomáhá odstraňovat toxiny a vyživuje tkáně.

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů