Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Jóga rodinnou záležitostí

Jóga není pouze cvičení na kurzech mimo domov. Je to životní styl, a pokud se člověk chce józe věnovat plně, chtě nechtě do toho zatáhne i své blízké.

Pokud vyznáváte zásady jógy, pak s nimi pravděpodobně bude sympatizovat i vaše rodina. Je ale potřeba ostatním členům rodiny jógu představit a udělat ze cvičení a dalších návyků, které si osvojíte, normální věc.

Pokud je to jen trochu umožňuje váš byt, vytvořte prostor, který bude vyhrazený pro cvičení, meditaci, nebo rozjímání. Ideální je, pokud je to samostatný pokoj, to ale není velmi často možné, proto najděte takové místo, kde se budete cítit dobře. Většinou to člověk sám dobře pozná - je třeba dát na instinkty.

Toto místo je dobré nějakým vhodným způsobem zařídit (položit tam podložky na cvičení, polštáře, umístit oltář apod.) a ostatním členům rodiny vysvětlit, že se jedná o klidovou zónu, kde by nikdo neměl být rušen. Je třeba o všem mluvit. To se týká hlavně menších dětí. Bez komunikace a sdílení svých myšlenek a postojů nemůžeme čekat, že nám ostatní porozumí. Pokud mají jen trochu chuť, dělejte společné meditace nebo si zacvičte. Tím se na sebe krásně naladíte a odpadne řada problémů pramenících z neporozumění.

Je třeba se vyvarovat dvou následujících věcí:

  • Nikdy nikomu nic nenuťte! Váš partner nebo děti musí sami chtít.

  • Udělejte z jógy zábavu. Jóga není žádný zkostnatělý systém, nejsou to dogmata, kterých se musíme křečovitě držet. Jóga je život. Lehký, klidný a svěží.

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů