Naše cesta

Myšlenkou, která vedla ke vzniku stránek Jógy online, bylo vytvořit encyklopedii, která by sloužila jako průvodce pro ty, kteří se vydali touto krásnou a obohacující životní cestou – cestou Jógy.

Mistr pravil: "Jóga je Cesta, jak poznat sám sebe, jak získat tělesné a duševní zdraví, jak žít v míru s celým světem i sám se sebou, jak dosáhnout Štěstí." Zamyslel se nad touto definicí žák a pak se zeptal: "Mistře, co je to vlastně ta Cesta, nemáme-li na mysli to, co leží před námi?" A mistr mu odpověděl: "Cesta, synu, to je tvůj každodenní život."

Protože ke každé teorii je vždy potřeba přidat především praxi, začaly vznikat Kurzy jógy dostupné pro všechny. Cílem je především pomoci s praxí jógy lidem, kteří nemohou z jakéhokoli důvodu navštěvovat kurzy, ať už z časových, finančních či jiných důvodů.

To hlavní, co tento portál nabízí, jsou online kurzy, popisy řady jógových technik a pozic, tipy pro praxi, přehled základních cest jógy či vysvětlení různých pojmů vážících se k józe.

Vše, co na portále jóga-online.cz najdete, je pro Vás zdarma, protože celý projekt je financovaný z prostředků Nadace Plné Vědomí. Pokud se Vám naše práce líbí a chcete nás podpořit, budeme vděčný za jakkoliv vysoký finanční příspěvek. Děkujeme.