Benefice a festival přítomnosti 2022 - podpořte sami sebe a děti v dětských domovech

Hlubší seznámení s meditací a zároveň benefice na podporu dobré věci - v tomto duchu se ponese květnový Festival přítomnosti - Sjednocení v tichu. Bude se konat 14. května 2022 v pražském kině Přítomnost. Přijďte se v meditaci setkat sami se sebou, poslechnout si moudré promluvy, poznat podobně naladěné bytosti a podpořit dobrou věc. Zaplacením vstupného ve formě daru podpoříte jógu pro seniory a děti v dětských domovech.

K uspořádání letošního Festivalu přítomnosti nás navedl seriál rozhovorů s meditujícími osobnostmi, které jsme zpovídali loni v rámci projektu Sjednocení v tichu. Na festivalu v útulném, pro meditaci stvořeném prostředí pražského kina Přítomnost promluví jako hosté bytosti, které mají v tomto ohledu mnohaleté zkušenosti, a zároveň nás pozvou k zakušení různých meditačních technik.

Vstupenka na festival

Místo na festivalu přítomnosti si rezervujte v síti GoOut ZDE.
Počet míst je omezen kapacitou sálu.

Sto procent výtěžku ze vstupného uložíme do veřejné sbírky na zajišťování lekcí jógy seniorům a dětí v dětských domovech.

Datum a místo konání

  • 14. května 2022 (10:00 - 16:30)
  • kino Přítomnost, Siwiecova 1839/1, Praha 3-Žižkov

KDO PŘIJAL POZVÁNÍ A POVEDE MEDITACE

PhDr. Jan Benda, Ph.D.

PhDr. Jan Benda, Ph.D.

Psycholog a tak trochu buddhista, který působil jako mnich na Srí Lance.
Naropa

Naropa

Holandský mystik a umělec s náklonností k Česku
Tereza Böhmová

Tereza Böhmová

František Lomský

František Lomský

Profesionální kouč a lektor mindfulness. Při své práci pomáhá lidem pochopit, kde si vytvářejí sebeomezující vzorce a umožňuje jim projít profesní i osobní transformací. Sám přes dvacet let praktikuje meditaci vhledu vipassaná a životní změnu zakusil po odjezdu do buddhistického kláštera v Anglii. Lektor mindfulness, učitel meditace vipassana a následovník théravádového buddhismu. František je autorek knihy Mindfulness: Co vám ještě neřekli. Potkat se s ním můžete mj. i na nadačním meditačním retreatu.
https://www.mindfulcoaching.cz/

Moderátorka festivalu

Radka Myšková

Radka Myšková

Žena, která s námi roky spolupracuje a moderuje nadační akce

Program festivalu

Na festivalu se bude mluvit, naslouchat, ale především meditovat a v tichu a usebrání vést rozhovor sám se sebou. Takové intimnější setkání se sebou samým skrze různé meditační techniky.

Promluvy a vedené meditace

  • 10:30 Jan Benda
  • 11:45 Naropa (Nizozemsko)
  • 14:20 Tereza Böhmová
  • 15:40 František Lomský

Přestávky a časy možného pozdějšího příchodu

  • 11:30 občerstvení v baru kina (teplé a studené nápoje)
  • 13:20 obědová pauza (s 🧡 uvařený rostlinný oběd od JídloBaví, nutno rezervovat oběd předem při koupi vstupenky)
  • 15:20 občerstvení v baru kina (teplé a studené nápoje)

Vzhledem k povaze akce (meditační sezení) bude umožněn vstup na akci do 10:25 a pak v časech přestávek výše. Děkujeme za pochopení.

Cesta k meditační praxi a k odhalení klenotu, který nabízí, je pro každého jiná. Různé cesty pro různé lidi. Za všemi obrázky, vírou a přesvědčením je ticho, klid a absolutní přítomnost. Poznání naší pravé podstaty.

Proč jóga a meditace pro seniory

Věříme, že podporujeme zdravé prožívání přítomného okamžiku, radost ze sdílení a tak pomáháme zlepšovat kvalitu života cvičících. Aby měli cvičící z jógy co největší užitek, je důležité pravidelné cvičení. A díky vaší podpoře ji můžeme seniorům přinášet ve stále větší míře.

Chcete benefici podpořit, ale nemůžete na festival?

Pokud se nebudete moci Festivalu přítomnosti zúčastnit, můžete do veřejné sbírky seniorům přispět jednoduše níže on-line platbou. Děkujeme. 🧡

 

Tisková zpráva k benefici

Tiskovou zprávu a fotografie ke sdílení akce naleznete zde.

Kontaktní osoba pro partnery benefice

Marek Šálek

Marek Šálek

Chcete být partnerem festivalu nebo víte, jak ho podpořit? Neváhejte mě kontaktovat.