5 nejvhodnějších jídel, které si dát před cvičením jógy

Každý, kdo už nějakou dobu cvičí jógu, určitě alespoň jednou před lekcí udělal dietní chybu a pak se celou hodinu trápil křečemi v břiše a nadýmáním. Vyzkoušejte následujících 5 potravin, které vám energii a příjemný pocit ze cvičení neuberou, ale naopak dodají. Dopřejte si je přibližně hodinu před cvičením.

1. Banány

Banány obsahují velké množství vlákniny, která vás zasytí a navíc bude regulovat rychlost, kterou se cukr uvolňuje do krevního oběhu. Dodají vám odpovídající množství cukru, které vám vystačí na celou lekci. Navíc obsahují draslík, který spolu se sodíkem tělo dostatečně hydratuje, a hořčík, který pomáhá předcházet svalovým křečím.

2. Mandle

Hrst mandlí je skvělá před-jógová svačinka, která zažene hlad. Syrové nesolené mandle jsou snadno stravitelné a obsahují vyvážené množství bílkovin a zdravých tuků, které při cvičení udrží vaši energii na správné hladině. Také obsahují vlákninu, energii dodávající vitamín B2 a antioxidační vitamin E.

3. Oves

Velmi malá porce ovesných vloček před jógou je skvělý způsob, jak se během lekce udržet ve formě. Ovesné vločky jsou pomalu trávené komplexní sacharidy, které dlouhodobě udržují pocit nasycení. Jsou plné vlákniny a stabilizují hladinu cukru v krvi. Oves má také mimořádně vysoký obsah hořčíku, který podporuje zdraví kostí a podporuje činnost svalů a nervů.

4. Datle

Datle vám dodají palivo na celou jógovou lekci. Zajišťují pomalý a rovnoměrný přísun cukru do těla a tak ho udržují neustále nabité dostatkem energie. Sušené datle obsahují železo, které pomáhá při přenosu kyslíku v krvi.

5. Zelené smoothie

Malý jednoduchý zelený koktejl je skvělý způsob, jak do sebe před cvičením jógy rychle dostat zásobu energie. Nejlepší je využít jen pár ingrediencí, aby bylo smoothie snadno stravitelné. Doporučuji použít ½ šálku kokosové vody, malou hrstku špenátových listů, ½ šálku lesního ovoce a 1 lžíci chia semínek.

Zdroj: http://www.mindbodygreen.com/0-18366/top-5-foods-to-eat-before-yoga.html