8 jídel, které byste neměli nikdy znovu jíst

Záměr zdravého jídla pro vás a vaši rodinu se může minout účinkem, pokud se rozhoduje na základě špatných informací. Těch bohužel mezi lidmi koluje mnoho. Mezi běžnými potravinami existují takové, kterým je lepší se vyhnout. Kromě nulové výživové hodnoty s sebou nesou značná zdravotní rizika. Která to jsou?

1) Bílý chléb z rafinované mouky.

Bílý chléb a rafinovaná mouka jsou pro tělo prakticky toxické, protože jsou zbavené všech vitamínů, minerálů, vlákniny a další důležitých prvků.

Právě kvůli tomuto tělo neví jak správně toto takzvané "jídlo" trávit a vstřebat. To může vést ke zdravotním problémům. Rafinovaná mouka je bělená chlorem a ošetřená bromem, dvěma jedovatými chemikáliemi pro štítnou žlázu i další orgány. http://drlwilson.com/ARTICLES/BREAD.htm

2) Zmražená jídla

Většina běžných zmražených jídel je přeplněná konzervanty, zprocesovanou solí, hydrogenovanými oleji a dalšími umělotinami. Nemluvě o faktu, že jsou předvařené, čímž je výživová hodnota sražena na minimum. 

Mržená jídla jsou prakticky "krabičkou plnou nemocí". Základem je živá, čerstvá strava.
http://www.4us2be.com/

3) Bílá rýže.

Jako bílý chléb i bílá rýže byla zbavená všech nutrientů. Otruby jsou odděleny od zrna a tím je rozbitá přirozenost hnědé rýže. Bílá rýže je výživovně velmi chudá a tělo ji zpracovává jinak než rýži hnědou, kterou zpracovává pomali a nezpůsobuje tak vysoké výkyv cukru v krvi, jako tomu je u rýže bílé.

4) Popcorn z mikrovlnky

Jedno z nejméně zdravých jídel, které můžete koupit. Prakticky každá složka pochází z geneticky modifikované kukuřice opepřené chemikáliemi, solí, konzervanty a zvýrazňovači chutí.

Jako bonus dostanete nemalou dávku diacetylu, který moc neprospívá vašim plicím.
http://www.naturalnews.com/

5) Masné výrobky

Jsou ošetřeny dusitany. Salámky, párečky, hot-dogy, slaninka - toto vše je napuštěno dusitanem sodným a dalšími chemickými konzervanty, které způsobují nemoci srdce a rakovinu.

Pokud jste masosaurus, držte se čerstvého masa. Ideálně z organického zemědělství a zvířat krmených trávou.

6) Proteinové a energetické tyčinky

Často jsou propagovány jako zdravý doplněk stravy. Opak je pravdou. Obsahují sojové proteiny, rafinovaný cukr, hydrogenované tuky a další chuťovky vedoucí k chronickým onemocněním.

Existuje ovšem i mnoho tyčinek, které jsou OK. Nutno ovšem pečlivě číst složení a vybírat.

 

7) Margaríny

Jsou skrtyté ve veškerém předvařeném jídle. Margarín, hydrogenovaný olej, je něco, čemu byste se měli vyhnout za každou cenu. V rozporu s tím, čemu se obecně věří, máslo a nasycené tuky nejsou nezdravé. Tím spíše, když pocházejí ze zvířat krmených trávou.
Pokud živočišné tuky nemusíte, držte se striktně panenského olivového nebo kokosového oleje.

8) Sojové mléko a sojové náhražky

Jedná se o největší zdravotnickou lež moderní doby. Většina dostupné soji, která není BIO, pochází z geneticky modifikovaných rostlin. Soja je zpracovávána s pomocí toxické chemikálie hexan. Ten je spojován s defekty novorozenců, problémy s plodností a rakovinou.

Nefermentovaná soja je také vysoce "estrogenická", což může při dlouhodobé konzumaci vést k značné hormonální nerovnováze.

Když soja, tak pouze BIO a nejlépe v podobě kvalitní sojové omáčky :-)

Přeloženo z: http://www.naturalnews.com/038467_foods_avoid_processed_meat.html#

Autor: Jonathan Benson