Dáte si zelené smoothie?

Je to současná móda, ale na rozdíl od jiných trendů, je prospěšná. Vlna RAW food a s ním spojených smoothies je na svém vrcholu. Tak proč se nesvézt, když je to pro nás dobré?

Většina se s tímto pojmem asi už setkala, ale kdyby náhodou někdo nevěděl, co smoothie je, tak se jedná o rozmixovaný nápoj z ovoce nebo zeleniny, často obohacený o různá semínka či ořechy. Smoothie by mělo mít krémovou konzistenci. Té se obvykle dosáhne přidáním banánu či avokáda. Lze ale samozřejmě použít i jiné ovoce nebo zeleninu.

Speciální kategorií je tzv. green smoothie, které je kombinací ovoce a listové zeleniny. Nejčastěji se používá špenát, salát, polníček či mangolt. Připravit nápoj lze ale také z běžných rostlin našich zahrádek jako je pampeliška nebo bršlice kozí noha.

Receptů je na internetu celá řada. Jsou výborné pro inspiraci. Jak ale jednou objevíte kouzlo smoothie, budete rádi experimentovat a vytvářet kombinace sami podle své vlastní chuti.

A v čem je smoothie tak zázračné? Díky ingrediencím je to nápoj plný vitamínů, minerálů, bílkovin, vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek. Je sytý a dobře stravitelný. Výborný je jako snídaně nebo svačina v průběhu dne.

V současné době, kdy se kolem nás všechno zelená, by byla škoda toho nevyužít. A pokud máte dost všelijakých salátů, zkuste si vyrobit tento lahodný a zdravý nápoj.