Můžete natrénovat to, aby váš mozek toužil po zeleninové polévce, místo po hranolkách?

Chcete zhubnout, ale máte pocit, že nemůžete přestat jíst koláče, hamburgery, toasty nebo hranolky? Nejste sami  – ale nový výzkum říká, že to neznamená, že se vám už nikdy nepovede zhubnout. Nedávná studie založená na skenování mozku totiž ukázala, že můžete mozek donutit, aby změnil své potravinové preference.

Jinými slovy, můžete naučit svůj mozek, aby si nezdravé jídlo užil méně než to zdravé.

Nový výzkum provedený vědci z Tufts University a Massachusetts General Hospital zkoumal mozky 13 obézních dospělých. Někteří z nich se účastnili programu na snížení váhy, který měl změnit to, jak jejich mozky reagují na jídlo. Pak vědci „nakoukli" dovnitř jejich mozků, aby zjistili, jestli program skutečně funguje.

Ukázalo se, že ano. Magnetická rezonance mozku účastníků, kteří se hubnoucího programu zúčastnili, odhalila dramatické změny v oblasti mozku spojené se závislostí. Mozkové skeny ukázaly, že tato oblast se stala citlivější na zdravé potraviny a došlo k poklesu reakcí na potraviny nezdravé. Úžasné!

Vědci doufají, že ti, kteří jsou závislí na nezdravém jídle, díky této metodě budou schopni dramaticky zhubnout tím, že od základu přemění své potravinové reference.

Přeloženo z: http://www.mindbodygreen.com/0-15150/can-you-train-your-brain-to-crave-kale-instead-of-french-fries.html