10 věcí, kterých budete za 10 let litovat

„Kdybych býval/a..." Tato dvě slova vytváří jednou z nejsmutnějších kombinací v jazyce.
Zde je deset věcí, které v konečném důsledku k takovému výrazu lítosti vedou, a způsob, jak se jim vyhnout.


1. Nosíte masku, abyste zapůsobili na ostatní

Pokud je tvář, kterou ukazujete světu, vždy maska, jednou pod ní nic nezbyde. Protože když budete trávit příliš mnoho času soustředěním se na to, jak chcete, aby vás viděli ostatní, nebo na to, abyste byli takoví, jaké vás chtějí mít ostatní, nakonec zapomenete, kdo opravdu jste. Nemusíte se bát soudů druhých, ve svém srdci víte, kdo doopravdy jste. Nemusíte být perfektní, abyste ohromili a inspirovali ostatní lidi. Ohromte a inspirujte je tím, jak se umíte vypořádat se svými nedokonalostmi.

2. Necháváte jiné, aby vytvářeli vaše sny za vás

Největší výzvou v životě je zjištění, kdo jste, druhou největší je být spokojení s tím, co máte. Velký vliv na to má rozhodnutí zůstat věrní svým snům a cílům. Setkáváte se s lidmi, kteří s vámi nesouhlasí? Dobrá. Znamená to, že si stojíte za svým a jdete svou vlastní cestu. Někdy budete dělat věci, které budou ostatní považovat za šílené, ale když se přistihnete, že jste pro samé vzrušení z toho, co děláte, ztratili pojem o čase, budete vědět, že děláte správnou věc.

3. Pohybujete se v negativní společnosti

Nedovolte nikomu, aby na vás přenášel negativní postoje k životu. Uvědomte si, že být ve společnosti negativních lidí je volba, ne povinnost. Díky tomu se osvobodíte a na danou společnosti budete pohlížet soucitně, ne naštvaně, velkoryse, ne chamtivě, a trpělivě, ne úzkostně.

4. Jste sobečtí a egoističtí

Život naplněný dobrými skutky a dobrou pověsti je nejlepší vizitka. Ti, které jste inspirovali a s nimiž jste sdíleli svou lásku, si budou pamatovat, jaké jste v nich vzbuzovali pocity dlouho poté, co váš čas vyprší. Vyřezávejte své jméno do srdce, ne do kamene. Co jste udělali pro sebe samé, zemře s vámi, co jste udělali pro ostatní, zůstává.

5. Vyhýbáte se změně a růstu

Je třeba nechat staré odejít, aby uvolnilo cestu pro nové.

6. Vzdáváte se, když jde do tuhého

Neexistují chyby, jen výsledky. I když se věci nevyvíjí tak, jak jste očekávali, nebuďte sklíčení, nevzdávejte se. Zjistěte, jak můžete jít dál. Ten, kdo se pořád posouvá, nakonec zvítězí. Je to proces plný malých kroků, rozhodnutí a jednání, které se postupně vrství a nakonec vedou k té slavné chvíli triumfu.

7. Řešíte každou maličkost

Někdy je třeba se uvolnit a nechat život plout bez neustálého strachování se a řešení drobností. Naučte se životu trochu popustit otěže, než budou příliš utažené. Zhluboka se nadechněte. Nechte věci plynout. Získáte tak mnohem větší nadhled. Všechno v životě je v naprostém pořádku, ať už jste pochopili, proč se to stalo, nebo ještě ne. Jen to zabere nějaký čas si všechno pospojovat.

8. Spokojíte se s málem

Bojujte za to, co si zasloužíte. Nepodceňujte se.

9. Neustále čekáte na zítřek

Problém je, že si vždycky myslíte, že zítra budete mít více času než dnes. Ale jednoho dne se probudíte a už nebudete mít žádný čas pracovat na tom, o čem jste vždy snili.

10. Jste líní a nemastní neslaní

Svět vám nic nedluží, ale vy světu něco dlužíte. Takže přestaňte snít a začněte dělat. Převezměte plnou zodpovědnost za svůj život – převezměte kontrolu. Je příliš pozdě na to sedět a čekat na někoho, kdo někdy něco udělá. Jednoho dne je teď, a někdo, koho svět potřebuje, jste VY.

Přeloženo z: http://www.trulymind.com/10-choices-you-will-regret-in-10-years/

Autor: ANGEL CHERNOFF