Jak posilovat imunitní systém meditací

Existuje jednoduchý, ale účinný druh meditace, kterou můžete dělat, když máte potřebu posílit svůj imunitní systém. Tato meditace je nejúčinnější, když ji děláte při prvních příznacích nemoci. Také neutralizuje různé negativní vlivy, které narušují vaše energetické pole.

KDY MEDITACI PROVÁDĚT?

KDYŽ MÁTE CHVÍLI ČAS, zejména večer před spaním nebo ráno po probuzení, „zaplavte" své tělo vědomím. Zavřete oči. Lehněte si na záda. Postupně soustřeďujte svou pozornost na různé části těla: na ruce, chodidla, nohy, paže, břicho, hruď, hlavu atd. Vnímejte životní energii ve všech těchto částech, co nejintenzivněji. Na každou část se soustřeďte asi patnáct vteřin.

Pak nechte svou pozornost proběhnout celým tělem od hlavy až k patě a zpátky. To netrvá déle než minutu. Pak několik minut vnímejte své vnitřní tělo jako jediné energetické pole. Vnímejte každou buňku ve svém těle.

Nedělejte si starosti, když se vaší mysli občas podaří rozptýlit vaši pozornost a když se na chvíli pohroužíte do myšlenek. Jakmile si to uvědomíte, soustřeďte svou pozornost na vnitřní tělo.

JAK UŽÍVAT SVOU MYSL TVŮRČÍM ZPŮSOBEM?

Kdykoli potřebujete použít svou mysl pro nějaký specifický účel, používejte ji ve spojení se svým vnitřním tělem. Mysl můžete používat tvůrčím způsobem jedině tehdy, když jste schopni na nic nemyslet a tohoto stavu vědomé bezmyšlenkovitosti dosáhnete nejsnáze skrze své tělo.

KDYKOLI HLEDÁTE NĚJAKÉ ŘEŠENÍ NEBO ODPOVĚĎ, přestaňte myslet a soustřeďte se na své vnitřní energetické pole. Vnímejte vnitřní ticho a klid.

Když opět začnete myslet, vaše myšlení bude čerstvé a tvůrčí. Při jakékoli myšlenkové činnosti oscilujte mezi myšlením a vnitřním nasloucháním. Jinými slovy: nemyslete jen hlavou, myslete celým tělem.

JAK NEJLÉPE VSTOUPIT DO SVÉHO TĚLA?

Kdykoli vám připadá obtížné soustředit se na své vnitřní tělo, soustřeďte se na svůj dech. Vědomé dýchání, které je samo o sobě velice účinnou meditací, vás přivede do kontaktu s vaším tělem.

UVĚDOMUJTE SI PROUDĚNÍ VZDUCHU DO TĚLA A VEN. Vnímejte, jak se vám s každým nadechnutím a vydechnutím střídavě roztahuje a stahuje břicho.

Máte-li dobrou představivost, zavřete oči a představujte si, že jste obklopeni světlem nebo že jste ponořeni v nějaké zářivé substanci – v moři vědomí. Pak světlo začněte nadechovat. Představujte si, jak vám naplňuje celé tělo.

Poté se soustřeďte spíše na své pocity, než na svou představu. Zkuste se nepoutat na žádnou vizuální představu. Teď jste ve svém těle. Jste v kontaktu s mocí přítomného okamžiku, jste v kontaktu s léčivou mocí vašeho těla. Léčíte se.

Zdroj: Z knihy Moc přítomného okamžiku, Eckhart Tolle