Lidé mohou čerpat energii od jiných lidí stejně tak, jako to dělají rostliny

Biologický výzkumný tým na univerzitě v Bielefeldu učinil průkopnický objev, který ukazuje, že rostliny mohou čerpat alternativní zdroj energie od jiných rostlin. Toto zjištění může mít obrovský vliv na budoucnost bioenergie a případně poskytnout důkazy o tom, že podobným způsobem od sebe mohou čerpat energii i lidé.

Členové výzkumného týmu profesora Dr. Olafa Kruseho potvrdili, že zelená řasa Chlamydomonas reinhardtii se živí nejen fotosyntézou, ale čerpá energii také z jiných rostlin. Výsledky výzkumu byly zveřejněny v on-line časopise Nature Communication.

Květiny pro svůj růst potřebují vodu a světlo a lidé se nijak neliší. Naše fyzická těla jsou jako houby zakořeněné ve svém prostředí. "To je přesně důvod, proč se lidé v určité situaci a společnosti cítí nepříjemně – reagují na mix emocí a energií," říká psycholožka a léčitelka Dr. Olivia Bader-Lee.

Rostliny k fotosyntéze potřebují oxid uhličitý, vodu a světlo. V sérii experimentů profesor Dr. Olaf Kruse a jeho tým vyšlechtili mikroskopicky malé zelené řasy druhu Chlamydomonas reinhardtii a objevili, že když se potýkají s nedostatkem energie, mohou jednobuněčné rostliny čerpat energii (celulózu) ze sousedních rostlin. Řasa vylučuje enzymy (tzv. celulózní enzymy), které celulózu tráví, tj. rozkládají ji na menší částice. Ty jsou pak transportovány do buněk a přeměněny na zdroj energie: řasa může i nadále růst. "Toto je poprvé, kdy bylo u rostlinného organizmu potvrzeno takové chování," říká profesor Kruse. "Řasy mohou trávit celulózu, což je v rozporu se všemi předchozími poznatky. Rostlina požírá rostlinu." V současné době vědci studují, zda lze tento mechanismus najít i u ostatních řas. Předběžná zjištění naznačují, že ano.

"Když energetické studie v příštích letech více pokročí, můžeme dojít k tomu, že podobně se chovají i lidské bytosti," prohlásila Bader-Lee. "Lidský organismus je velmi podobný rostlinnému, čerpá energii potřebnou k ‚dobití' emocionálního stavu – to může v podstatě povzbudit buňky, nebo naopak způsobit zvýšení kortizolu a buňky tak odbourat v závislosti na typu emoční spouště."

Bader-Lee tvrdí, že oblast bioenergie se rychle vyvíjí a že studie z rostlinného a živočišného světa brzy ukáží, co mnozí léčitelé a filozofové věděli po celou dobu – že lidé se navzájem mohou léčit jen prostřednictvím přenosu energie stejně jako rostliny." Člověk se může léčit prostřednictvím jiných lidí, zvířat a jakýchkoliv částí přírody. To je důvod, proč je pobyt v přírodě pro mnoho lidí tak povznášející a povzbuzující," dodala.

Zde je pět energetických nástrojů, které můžete použít k očistění svého prostoru a zachování své vlastní energie:

Zůstaňte koncentrovaní a uzemnění

Pokud jste soustředění na své duchovní já (namísto svého ega ), snadno poznáte, že se ve vašem prostoru něco změnilo. Pokud jste plně uzemnění, můžete snadno pracovat s energií a emocemi jiných lidí – nechat je proniknout blíž, nebo naopak nechat odfiltrovat.

Buďte ve stavu ne-rezistence

Pokud se necítíte dobře ve společnosti určité osoby nebo skupiny, není odpor nejlepší způsob, jak se chránit. Přesuňte se do stavu ne-rezistence – ať je vaše tělo jasné a průhledné jako čiré sklo nebo voda. Tímto způsobem negativní emoce skrz vás pouze projdou, ale nezastaví se.

Staňte se vlastníkem své osobní aury

Každý z nás má energetickou auru obklopující naše tělo. Pokud tento osobní prostor nevlastníme, jsme snadno zranitelní cizí energií. Uvědomte si hranice vaší aury (asi na délku paže od těla) – to je způsob, jak vlastnit svůj osobní prostor.

Nechte si očistit energii

Zlatá barva má vysokou vibraci, které je vhodná pro odklízení cizí energie. Představte si, jak zlatý déšť tryská ze špičky vaší aury (pár metrů nad hlavou) a smáčí celé tělo. Budete se okamžitě cítit očištění a svěží.

Přivolejte zpět svou energii

Když máme svou energii v našem vlastním prostoru, je méně pravděpodobné, že tam vstoupí nějaká další energie. Ale jak se zaměřujeme na ostatní lidi a projekty, rozšiřujeme někdy svou energii kolem sebe. Vytvořte obraz jasného zlatého slunce několik stop nad vaší hlavou a nechte ho tam viset jako magnet, který přitahuje energii zpět (a čistí ji). Pak ji pouští přes vrchol vaší aury do vašeho těla a tam ji opět uvolňuje.

Přeloženo z: http://preventdisease.com/news/12/112112_People-Can-Draw-Energy-From-Other-People-The-Same-Way-Plants-Do.shtml

Autor: Michael Forrester