4 tipy, jak se vyznat v jógovém světě

Ať jste ve světě jógy nováčky, nebo už jste se svojí jógamatkou nerozluční partneři, rozhodně nic nepokazíte tím, když si pro lepší orientaci zajistíte průběžný přísun novinek a informací ze světa jógy.

1/ přehled o novinkách

Dnešní doba je plná informací a třídit je není jednoduché. Naštěstí se dá dostat k těm nejrelevantnějším prostě tak, že je za vás někdo přetřídí a zařadí do rubrik.

Ať už vás zajímají rozhovory s osobnostmi jógy, recenze studií, kurzů, čerstvé novinky, co se kde chystá nebo událo, můžete využít rozcestník, kde najdete aktuální informace o józe na jednom místě.

2/ přehled o jógových akcích

Existuje spousta příležitostí ke cvičení jógy a studia a instruktoři těchto akcí vypisují celou řadu a jsou přehledně k dispozici na jednom místě. Může jít o otevřené lekce, kam můžete přijít kdykoliv. Oproti tomu jsou uzavřené lekce – kurzy, kde na sebe jednotlivé hodiny navazují a pro naplnění jejich účelu se je doporučuje absolvovat v posloupnosti.

Dále je možnost účasti na jednodenních nebo vícedenních workshopech zaměřených na konkrétní oblast nebo téma. Další varianta je zúčastnit se jógového pobytu (většinou od pátku do neděle), který zahrnuje pobyt, stravu a cvičení na konkrétní téma.

V neposlední řadě jsou pak vypisovány jógové pobyty v tuzemsku i zahraničí, od Mikulova po Indii.

3/ přehled studií

Vedle zavedených studií v posledních letech přibývá každý měsíc spousta nových míst, kde se dá cvičit jóga. Ať už jde o místa specializovaná pouze na cvičení jógy, nebo třeba fitness s několika lekcemi jógy týdně. Málokdo má čas na to, aby si udržoval aktuální přehled o tom, kde se jóga cvičí. Proto je ideální cestou navštívit stránku, která seznamy studií spravuje a aktualizuje. Máte pak na jednom místě všechny potřebné informace a pohodlně si vyberete studio, které vás zajímá. Ať už z pohledu lokality, nabídky kurzů a druhů jógy, nebo fotografií a sympatičnosti interiéru studia a jeho zázemí.

4/ přehled instruktorů

Instruktor nebo učitel, to je váš průvodce při organizovaném cvičení jógy. Když se rozhodnete cvičit s instruktorem, tak si ověřte, jakou má certifikaci a zda má relevantní zkušenosti a na první lekci ho seznamte se svým zdravotním stavem. Může vám dát cenné rady nebo například doporučit konzultaci vašeho cvičení s vaším lékařem. Instruktorů jógy je velké množství a proto se před tím, než na nějakou lekci vyrazíte, vyplatí přečíst informace v seznamu instruktorů jógy. Tam se dozvíte nejen, jak vypadá a jak přistupuje k józe, ale jakou má kvalifikaci a motivaci cvičit jógu.

Pokud váháte, kudy vykročit, využijte jógový rozcestník www.yogapoint.cz