Earthing a jóga

Co je earthing nebo také grounding? Do češtiny tyto pojmy překládáme jako "uzemnění" a jedná se o prosté spojení se Zemí. Řada lidí intiutivně pociťuje, že jim chybí přímý kontakt se Zemí a zouvají si boty, sedají do trávy nebo se dotýkají stromů, jak to jenom jde. A právě toto se nazývá uzemněním.

 

 

 

Na toto téma vznikly i vědecké studie. Ty sice prospěšnost earthingu nepotvrzují, ale kdo je potřebuje? Každý, kdo se napojí na Zemi ví, jak se mu udělá lépe. Přímý kontakt se Zemí nabíjí energií, zklidňuje a uvolňuje. Není divu, že lidé často z měst utíkají do přírody, protože život v umělém prostředí, které jsme si kolem sebe vytvořili, je velmi vyčerpávající a stresující. Vzhledem k tomu, jak úžasné a pozitivní uzemnění je, měli bychom ho "praktikovat" co nejčastěji a to zejména teď, kdy se příroda probudila a tepe životem.

Praxe jógy ve spojení se Zemí

Praxe jógy je skvělá kdykoliv a kdekoliv, úplně jiný rozměr ale dostane, pokud opustíme jógové studio, podložku necháme doma a zacvičíme si na rozkvetlé louce. Díky ásanám a správnemu dechu rozproudíme energii ve svém těle a pokud jsme při tom ještě v přímém spojení se Zemí, účinky jsou o to silnější. Taková praxe jógy je doslova blahodárná a léčivá. Není náhoda, že například tai-chi cvičí lidé velmi rádi po celém světe v parku.

Matka Země je tu pro nás. Dobíjí nás a léčí, a proto nezavrhujme její dary.