Jak vám jóga pomůže přežít opravdu špatný den

Dneska jsem jeden z takových hodně nepříjemných dnů prožila. Po probuzení jsem se cítila výborně a plná sil jsem přivítala nový den. Ráno jsem vezla synovce na letní tábor, a i přes to jsem se dokázala dostat do práce na čas. Začala jsem odpovídat na e-maily a řešila s klienty jejich plány na léto (pracuji mimo jiné v cestovní agentuře). Během práce jsem si pohvizdovala a počítala s tím, že tohle bude jen další normální den. Mýlila jsem se.

Můj klid náhle narušil okamžik, když mi můj manažer předal kousavou stížnost od klienta. E-mail se rozvinul do sprostého obviňování a nadávek, které nešly jen tak překousnout. Bublina příjemně prožitého dne zničehonic splaskla. Přesně v tomto okamžiku přišel nával vzteku a já chtěla začít šílet.

Do mé mysli začaly proudit negativní myšlenky a moje realita byla otřesená. Začala jsem pochybovat o svých schopnostech a událostech z minulého týdne, které mohly být příčinou zdrcujícího e-mailu. Jediné, co jsem chtěla, bylo pomoci těmto klientům, a nějak se to všechno ztratilo v překladu.

Měla jsem chuť se vrhnout na zem a bušit kolem sebe, dokud mě vztek nepřejde. Naštěstí mě už život naučil, že takováto nedorozumění nejsou důvodem k boji nebo vzteku. Existuje mnoho dalších důležitějších věcí, na které je lepší se v životě zaměřit.

Vyrazila jsem ven z kanceláře a zavolala drahé přítelkyni, o které jsem věděla, že by mi mohla nabídnout nějakou dobrou radu, která mi zabrání říct klientovi něco, čeho bych později litovala. Její rada byla "Buď v klidu." Tato slova hlasitě zněla v mém nitru a sama pro sebe jsem si je několikrát opakovala – buď v klidu. Moje mysl začala projevovat svou schopnost být v klidu i v období chaosu a nepříjemných pocitů. A tohle je místo, kde do hry přichází jóga a její benefity, ale někdy se to snadno říká, ale už hůře praktikuje. Zjistila jsem, že často jsou to spíš maličkosti, které mě dostanou do kolen, než zásadní životní události.

Ten večer jsem vedla lekci jógy pro začátečníky a byla jsem za ní mimořádně vděčná. Začala jsem cvičit a najednou jsem ucítila, jak mě zalévá pocit klidu a míru. To je to, co dělám opravdu ráda, učím jógu. Mohla jsem najednou naplno dýchat a cítila klid uprostřed bouře. Nenašla jsem sice žádné uspokojivé řešení incidentu, ale prostě jsem se zbavila nepříjemných emocí. To je místo, kde to všechno začíná. Pro mě je to buď strach, nebo víra. Občas zapomenu, co mám dělat, ale pak si vzpomenu. Ach ano, všechno je v pořádku. Buď klidná.

Jak najít svůj vnitřní klid:

  • Zavolejte pozitivního a moudrého přítele. On nebo ona je vaše záchranné lano.
  • Pokud nevíte, co dělat, nedělejte nic. Buďte v klidu.
  • Dýchejte. Nadechněte se, vydechněte a opakujte to.
  • Zeptejte se sami sebe: „Není to jedno?"
  • Nechte odejít strach. Věřte, že to bude fungovat.

Zdroj: http://breakingmuscle.com/yoga/how-yoga-can-help-you-survive-a-really-bad-day