Jaká je letní jóga?

Přišly dlouhé, teplé slunečné dny. Často v létě svoji praxi trochu šidíme, protože máme spoustu jiných aktivit. Je to ale škoda, protože letní jóga může být krásně bohatá.

Brzké vstávání

Pokud jste naladěni na rytmus přírody, nebude Vám dřívější vstávání dělat problémy. Sluníčko a zpěv ptáků nás doslova vytáhne z postele. A pokud patříte k těm, kteří si rádi přispí, když mohou, zkuste vstát alespoň o čtvrt hodinky dříve. Atmosféra venku k tomu jen vybízí. Pozdrav slunce v ranním klidu je ten nejlepší start do nového dne, jaký si můžete dopřát.

Letní strava

V létě přirozeně tíhneme k lehčím jídlům. Není to jen nabídkou kolem nás, ale sami nemáme v teplých dnech moc chuť na těžká jídla. To je ideální pro naši praxi, protože nemusíme dlouho čekat po jídle, až ho strávíme. Můžeme se tak praxi jógy věnovat více i během dne.

Cvičení venku

Teplé počasí nás láká k cvičení pod širým nebem. Pokud máte možnost, využijte ji a zacvičte si na zahradě nebo ve volné přírodě. Budete tak více spjati i se Zemí a její energií.

Jógová dovolená

Dnes je nabídka dovolených s jógou po celý rok. V letních měsících je jich ale tolik, že si určitě každý vybere. Ať už dlouhý pobyt u moře nebo krátký víkend v Čechách, i pár dní v jógové společnosti každému udělá dobře a obohatí vlastní praxi.

S námi se můžete setkat na meditačně-jógovém retreatu až na samém konci léta. Více informací na https://www.plnevedomi.cz/retreat