Jóga prstů

Ne vždy se člověk cítí na náročnější fyzické cvičení. Pokud máme pocit, že by nám cvičení více ublížilo, než pomohlo, je celá řada způsobů, jak jógovou praxi nevynechat ani v takových případech. Jedním z nich je i prstová jóga.

Jóga prstů je v zásadě přirozenou součástí běžné praxe, pokud máme ve zvyku zařazovat mudry. Za mudry jsou nejčastěji považovány různé polohy rukou, mudrou ale může být i určité postavení těla nebo výraz v obličeji.

Prstová jóga se běžně provádí v některém ze zkřížených sedů, případně lze i v sedě na židli. Důležité je, abychom měli vzpřímenou páteř kvůli správnému dechu, cítili se uvolněně a nic nás nebolelo nebo netlačilo. Poté pracujeme s prsty, různě je protahujeme, uvolňujeme a provádíme konkrétní mudry. Toto cvičení je na pohled velmi jednoduché, má ale velmi silné účinky. Různá gesta rukou pracují s proudem prány, cvičením tento energetický proud harmonizujeme. Zároveň při cvičení držíme svoji pozornost u našich rukou a u pocitů, které máme, což nám zklidňuje myšlenky a pomáhá nám to být v přítomnosti. Jóga prstů tak stejně, jako jiná jógová praxe, zklidňuje, uvolňuje, harmonizuje a přináší pocit klidu a štěstí.

Pokud si chcete prstovou jógu vyzkoušet, můžete začít hned teď s naším videem: