Pozice, díky které prožijete Vánoce v klidu a míru

Čím víc se blížíme k Vánocům, tím víc se vytrácí jejich podstata, tedy že by to měly být svátky klidu a míru. Jsme zahlceni vším, co musíme udělat, a postupně tak stoupá hladina stresu. 

Obchody jsou přelidněné, každý někam spěchá a my máme hlavu plnou otázek typu, co proboha koupit pratetě, kterou vidíme jednou za rok. Místo toho, aby dávání dárku bylo potěšení, se z něj stává otravná práce, na kterou neustále nedáváme.

Jóga nám ale může pomoct zmírnit předvánoční stres a přivést zpátky pohodu a klid, takže začneme z obdarovávání zase cítit radost, a ne frustraci.

7c88dee1122b6e1258418ed755877c16Důležité je se zaměřit na srce. To nám pomáhá prohloubit pocity velkorysosti a vděčnosti a cítit se tak šťastnější. Pozice, která otevírá srdce a dává mu jemnou masáž, je pozice židle. Zároveň vás krásně prohřeje a rozproudí energii.

Pozice židle zmírňuje napětí v ramenou, otevírá hrudník a podporuje správné držení těla v nohou. Vytváří tak rovnováhu a přináší radost. Na energetické úrovni pozice židle působí přímo na srdeční čakru, navozuje pocity oddanosti, soucitu a lásky.

Tip: Pokud vás někdo rozčílil či zklamal, představte si, jak dotyčný stojí před vámi, zatímco vy cvičíte pozici židle. Představte si, jak se vaše srdce otevírá nebo září jako plamen svíčky a vysílá kolem sebe pocity lásky – místo hněvu, strachu nebo frustrace.

Zdroj: http://yogaforcalm.wordpress.com/2012/11/13/christmas-getting-you-down-already/