Proč lidí s jógou začínají?

Nejnovější studie o józe v Americe ukázaly, že ji cvičí přibližně 20 miliónu Američanů. Za hodiny jógy, výbavu, oblečení, časopisy a další pomůcky utratí 10, 3 bilionů dolarů za rok. O jógu se zajímá stále víc lidí, což je velmi dobrá zpráva, ale mnohem zajímavější je důvod, proč lidé s jógou začínají.Prvních pět důvodů: pružnost (78,3 procenta), celková kondice, zbavení se stresu, zlepšení celkového zdravotního stavu a fyzická zdatnost .

Je fascinující slyšet, proč se lidé rozhodnou navštívit první lekci jógy. Také to mnohé vypovídá o tom, jak jógu vidí lidé zvenčí, tedy ti, kteří ji nepraktikují. Když jste součásti společenství jógy, vypadá to, že odvádíte skvělou práci tím, že vychvalujete jógu jako cestu k pružnosti těla, zdraví a snížení stresu.

Ale nezapomínáme říkat i ty další, hlubší výhody? Všichni víme, že je v tom mnohem více než ohebné tělo. Existuje mnoho dalších výhod než jen ty fyzické – vše od více sebevědomí k lepším vztahům. Ale pochybuji, že existuje větší množství lidí, kteří jdou jógu vyzkoušet poprvé kvůli tomu, že slyšeli, že to by pomohlo jejich vztahům nebo že by byli více emocionálně stabilnější. Je těžké popsat nepopsatelné.

Samozřejmě, i kdyby jóga byla častěji inzerována tímto způsobem, pochybuji o tom, že by tomu ne-jogíni věřili. Zní to přitažené za vlasy, že několik cviků může změnit celý náč pohled na život, dokud tu transformaci neprožijete sami. Ale možná, že je to součástí magie – noví studenti přicházejí na hodiny s očekáváním toho, že si protáhnou tělo, a jsou překvapeni, že jóga je také krásná filozofie, komunita atd.

Bez ohledu na důvod, proč lidé se objevují na jejich první lekci jógy, doufám, že najdou to, co hledají, a pak mnohem více!

Autorka: Erica Rodefer Winters