Zkuste těchto 10 maličkostí, díky kterým se budete okamžitě cítit lépe

Pokud každý věnuje trochu úsilí tomu, aby se svět stal lepším místem, stane se opravdu lepším místem. Pokud se všichni budou trochu více usmívat, otevírat dveře cizincům a pomáhat udržovat životní prostředí čisté, budeme žít v jasnějším a přátelštějším světě.

Následující věci jsou maličkosti, ale společně mohou změnit svět. Udělejte hned dneska dvě nebo více takových maličkostí a uvidíte, jak se vaše vnímání světa kolem vás změní.

Zlepšování života, společnosti a světa kolem nás krok za krokem

1. Více se usmívejte – zdá se, že žijeme v době, kdy je normální se sobě navzájem vyhýbat pohledem. V zájmu naší nálady a nálady ostatních je se usmívat. Pokud někdo říká „dobré ráno", usmějte se a také mu popřejte dobré ráno. Nebo ještě lépe, řeknete „dobré ráno" jako první. Tyto drobnosti by neměly být bagatelizovány, jejich přítomnost (nebo nepřítomnost) může skutečně změnit něčí den.

2. Pokud uvidíte odpadky, seberte je – pokud na ulici vidíte prázdný papírový kelímek, překročíte ho? Zkuste ho zvednout. Sice není váš a nejste za něj zodpovědní, ale můžete být zodpovědní za pomoc udržet životní prostředí čisté. Skutečně, odpadky a nepořádek mohou změnit postoj společnosti. Obviňovat ostatní nic nevyřeší, spíše se podílejte na tom, aby vaše okolí bylo krásnější.

3. Kupte někomu kávu či čaj – náhodné akty laskavosti jsou dobré pro všechny zúčastněné. Kupte kolemjdoucímu nápoj na zahřátí.

4. Vypěstujte si zahrádku – ať už máte klasickou zahradu, nebo jen pár květníků na balkóně či za oknem, pěstování potravin je dobré nejen pro vaše zdraví, ale i pro vaši duši a životní prostředí.

5. Mluvte s cizími lidmi – když jste ve frontě, mluvte o počasí. Dříve to bývalo obvyklé, ale dovolili jsme, aby mezi nás vstoupil koncept "cizinec = nebezpečí". I když je v současnosti míra kriminality na historických minimech.

6. Přemozte strach – strach vás může držet zpátky od užívání si věcí, které jsou v životě nejvíce naplňující. Když překonáte strach z neúspěchu, strach z emocionální intimity nebo strach stát se vším, o čem jste vždy snili, otevíráte tak prostor k prožití naplněného života.

7. Dávejte, když dostáváte – pokud máte málo, dejte trochu. Zkuste dotovat dobrou věc nebo dobrovolnickou organizaci, o které víte, že je důvěryhodná. Podporujte firmy, které podporují ostatní. Darujte potřebným něco z vašeho nákupu v supermarketu. Není mnoho lepších věcí než pomáhat druhým.

8. Neste odpovědnost za své činy – obviňovat ostatní je k ničemu. Když ponesete zodpovědnost za své činy, stanete se aktivním účastníkem budování života svých snů.

9. Navštěvujte se se sousedy – sem tam spolu pohovořte u schránek, na příjezdové cestě, při vynášení odpadků, nebo jim pomozte při zametání chodníku.

10. Používejte, co jste se naučili – teď už víte, jak na to, takže je na čase, začít to aplikovat v praxi. Pomozte sobě i ostatním prožít co nejkrásnější život.

Přeloženo z: http://themindunleashed.org/2014/08/try-10-small-things-right-now-feel-better.html
Autorka: Elizabeth Renter