Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Fenomén mindfulness

Mindfulness je koncept, který je na západě již běžně používaný, u nás si svoji cestu teprve hledá. Nicméně nejde o nic nového nebo převratného. Mindfulness, neboli všímavost, jak se nejběžněji překládá do češtiny, vychází z buddhismu a jeho techniky jsou známé například i v józe.

 

 

Ve své podstatě jde o udržování pozornosti v přítomném okažiku, tedy to známé tady a teď, bez jakéhokoliv hodnocení toho, co vnímáme. Díky tomu, že udržujeme vědomou pozornost v přítomnosti, nic nehodnotíme ani na ničem neulpíváme, udržujeme si tím jakýsi nadhled, který nám umožňuje lépe porozumět jevům i souvislostem, lépe pochopíme, že vše je pomíjivé a že veškeré naše vnímání je „zabarveno“ momentálními pocity, zkušenostmi či očekáváními. Díky nehodnotícímu postoji získáváme odstup a můžeme tak omezit rychlé automatické reakce, které vycházejí z našich vzorců. Tímto postojem také podporujeme svoji emoční stabilitu a celkovou vyrovnanost.

Všímavost je cesta ke zklidnění mysli, zvládnutí stresu a udržení pozornosti.

Mindfulness do škol

Naše školství klade na děti poměrně velké nároky. Několik hodin denně je po nich požadována pozornost. Přitom pro lidskou mysl, a dětskou obzvlášť, je přirozené, že se většinu času „někde toulá“. Zařazení mindfulness do běžné výuky nejen dětem zpříjemní a ozvláštní dlouhé vyučování, ale také jim pomůže udržet pozornost a posílí vztahy uvnitř kolektivu.

Jedním z hlavních projektů mindfulness zš_křesomyslova_2016_03Nadačního fondu pro rozvoj plného vědomí, který spravuje také portál www.joga-online.cz, a díky kterému je možné nabízet naše online kurzy zdarma, má jako jeden ze svých stěžejních projektů také mindfulness do škol. Proběhla již řada workshopů na různých školách a zpětná vazba je velmi pozitivní. Nadšené jsou jak děti, tak učitelé. Více o projektu mindfulness do škol se dozvíte zde.

Pokud se Vám naše činnost líbí, budeme vděční za Vaši podporu, bez které bychom jen stěží mohli fungovat. Děkujeme!

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů