Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

5 tipů, jak při józe nesklouznout ke stereotypu (a jak se z něj dostat)

Sami se rozhodujeme, kolik úsilí vložíme do života. Vybíráme si, jak plně žijeme každý den. Rozhodujeme se, zda chceme žít přítomností, nebo ne. Vybíráme si, jak moc chceme dávat a milovat. Můžeme životem jen tak proplouvat – bez přemýšlení. Nebo můžeme být jako velikáni, kteří přišli před námi, ti lidé, kteří něco průměrného změnili v něco obrovského, co opravdu něco znamená.

Stejně jako zaměstnání nebo vztahy, naše praxe jógy může procházet přirozeným cyklem. Můžeme sklouznout k rutině a přestat dělat ty věci, které jsme dělali, když jsme s jógou poprvé začali. To je naše komfortní zóna.

Pojďme józe vrátit zpět pikantní, osvěžující život – pocit, který jsme se cítili v samém začátku. Ráda tomu říkám fáze líbánky. V této fázi děláte, co můžete, snažíte se být nejlepší. Dáváte pozor. Děláte to, protože opravdu chcete, ne proto, že musíte. Máte z cvičení radost a potěšení. Mluvíte o tom s ostatními. Nacházíte se ve fázi lásky k józe! Být v ní je skvělý pocit, a tato fáze nemusí skončit.

Zde je 5 tipů, jak na to:

Choďte včas, dopřejte si před lekcí chvíli klidu

Jste v zácpě. Roste vám tep, jak běžíte do studia, abyste stihli lekci v 18:00. Všechno vám padá. Doběhnete do studia, přihlásíte se, plácnete sebou na zem a vydechnete úlevou, že jste to stihli. Ale úzkost, kterou jste prožívali do poslední minuty před lekcí, vám snadno naruší či úplně překazí dobrý pocit z cvičení jógy.

Je totiž mimořádně náročné své tělo z předchozí rychlosti zklidnit na maximum, což je pro správné a příjemné cvičení nezbytné.

Proto choďte jen na lekce, které pro vás mají smysl. Buďte tam o 20 minut dřív. V klidu se zaregistrujete, připravíte podložku a hluboce se vydýchejte. Můžete meditovat a koncentrovat svou mysl ještě předtím, než začnete. Tato malá změna umožňuje z cvičení jógy získat mnohem více. Ideální jsou on-line lekce, při kterých nemusíte nikam spěchat na určený čas a začnete cvičit ve chvíli, kdy jste plně koncentrováni a připraveni.

Nejde jen o to dostat se zpět ze zrychleného do "normálního" stavu, ale dostat se do hloubky, do uvolněné pokojné mysli, ve které začíná skutečná změna.

Nastavte si životní cíle

Jednotlivé ásany mají trvalý dopad na naše tělo a naše zdraví. Nicméně cvičení jógy je také duchovní cesta, která nám umožňuje žít životy zdravým a smysluplným způsobem.

Vzhledem k vaší aktuální situaci si nastavte cíl, který bude jóga podporovat. Možná je to náročnější kurz, o kterém jste zrovna dozvěděli a na který se chcete připravit, možná touha začít zdravě jíst a žít, nějaký problém, se kterým bojujete. Tím si k józe vytvoříte hlubší pouto, které vás bude lépe transformovat.

Při cvičení opakujte mantru nebo čestné prohlášení pokaždé, když se vaše ruce setkají s oblastí srdce. Může to být něco jednoduchého, jako je "láska", nebo "věřím své cestě." Zkuste to! Prohloubíte tak svou praxi a probudíte svou duchovní sílu.

Uvědomte si, čeho chcete v józe dosáhnout

Je snadné sklouznout do rutiny. Chodíte na stejné lekce, ke stejným lektorům, cvičíte stejné ásany. Rozhodněte se, co byste se ještě o józe chtěli dozvědět, co byste chtěli vylepšit. To vám pomůže cvičení neustále rozvíjet.

To, že si zvyknete vytvářet cíle pro vaše cvičení jógy, vás taky bude motivovat k vytvoření cílů ve vašem životě. Pamatujte si: všechno je propojené.

Spojte se s ostatními jógovým nadšenci

Jděte na kurzy jógy s přáteli, představte sami sebe ve studiu a účastněte se místních akcí jógy. Lidem se více daří, když se cítí být součástí společenství. Váš prožitek jógy tak bude nejen mnohem více naplňující, ale přidá se i radost, propojení a láska.

Cvičte často

Každá lekce jógy nám přináší nový pocit, nové zkušenosti, zlepšení. Chcete-li získat trvalé výsledky, musíte cvičit pravidelně a často! Díky konzistenci, odhodlání a disciplíně získá vaše cvičení jógy zcela novou úroveň. Vaše tělo vám bude vděčné. Budete se cítit lehcí, volní a pružní. Vaše mysl vám taky poděkuje. Budete trávit méně času pozorováním otravných negativních myšlenek a více času přítomností.
A to není vše! Váš vnitřní průvodce vám taky poděkuje. Lépe budete naslouchat své intuici.

Tak na co ještě čekáte? Začněte cvičit a prožijte vše, co jóga nabízí.
Namaste.

Přeloženo z: http://www.elephantjournal.com/2014/05/5-tips-to-turn-your-yoga-practice-from-good-to-golden-nikki-zajac/

Autor: Via Nikki Zajac

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů