Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

6 jógových pozic, které vás připraví na sezónu zimních sportů

Profesionální jogín a sportovec Eoin Finn dal dohromady 6 jógových pozic, které pomohou všem lyžařům a snowboardistům při přípravě na nadcházející zimní sezónu. Díky těmto cvikům se budete cítit volnější, dodají vám lepší rozsah pohybu a zároveň kontrolu nad vaší nervosvalovou soustavou. Podívejte se na pozice, které vám pomohou nejvíce.

Pozice židle

Tato póza napodobuje pohyb při snowboardovém i lyžařském oblouku. Protahuje ztuhlé lýtkové svaly, posiluje nohy pro správný postoj na lyžích či prkně a zhoupnutí potřebné pro hladké vykroužení obloučku. Posiluje stabilitu a uvolňuje dolní části zad.
lyze1

Twist s roztaženýma nohama 

Tento pohyb protahuje a posiluje vnitřní a vnější šikmé břišní svaly a zároveň protahuje hamstringy, lýtkové a zádové svaly. 
 lyze2

Pozice velblouda s jednou rukou

Pozice protahuje celou přední část těla včetně čtyřhlavého svalu stehenního, boků, břicha, hrudníku, krku. Dojde tak ke zvýšení rozsahu pohybu, které pomůže při vykroužení oblouku a různých tricích na lyžích i snowboardu.
lyze3

Pozice psa s hlavou dolů

Tato pozice protahuje páteř, lýtka, podkolenní šlachy a zádové svaly, které na konci dne na sjezdovce vždycky tuhnou.
lyze4

Pozice holuba vleže

Tato pozice je skvělý způsob, jak uvolnit ztuhlé bederní svaly, které při lyžování a snowboardování celou dobu velmi tvrdě pracují.
 lyze5

Výpad krále Artura

Tento výpad je ideální pro protažení celé přední části těla, především čtyřhlavého svalu stehenního, kyčelních flexorů, břicha a hrudníku, které jsou pro veškerý pohyb na lyžích a snowboardu zcela zásadní.
 lyze6

 

Zdroj: http://www.msn.com/en-us/health/yogapilates/6-yoga-poses-to-take-your-winter-sports-to-the-next-level/ss-BBbWyi0?ocid=UP97DHP

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů