Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Jóga prstů + VIDEO

Ne vždy se člověk cítí na náročnější fyzické cvičení. Pokud máme pocit, že by nám cvičení více ublížilo, než pomohlo, je celá řada způsobů, jak jógovou praxi nevynechat ani v takových případech. Jedním z nich je i prstová jóga.

Jóga prstů je v zásadě přirozenou součástí běžné praxe, pokud máme ve zvyku zařazovat mudry. Za mudry jsou nejčastěji považovány různé polohy rukou, mudrou ale může být i určité postavení těla nebo výraz v obličeji.

Prstová jóga se běžně provádí v některém ze skřížených sedů, případně lze i v sedě na židli. Důležité je, abychom měli vzpřímenou páteř kvůli správnému dechu, cítili se uvolněně a nic nás nebolelo nebo netlačilo. Poté pracujeme s prsty, různě je protahujeme, uvolňujeme a provádíme konkrétní mudry. Toto cvičení je na pohled velmi jednoduché, má ale velmi silné účinky. Různá gesta rukou pracují s proudem prány, cvičením tento energetický proud harmonizujeme. Zároveň při cvičení držíme svoji pozornost u našich rukou a u pocitů, které máme, což nám zklidňuje myšlenky a pomáhá nám to být v přítomnosti. Jóga prstů tak stejně, jako jiná jógová praxe, zklidňuje, uvolňuje, harmonizuje a přináší pocit klidu a štěstí.

Pokud si chcete prstovou jógu vyzkoušet, můžete začít hned teď s naším videem. Lekcí provádí Tereza Viktorová.Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů