Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Sangha a její význam

Pojem sangha je vlastní spíše buddhismu než józe, jeho význam však přesahuje jednotlivé náboženské či filozofické směry.

Sangha v doslovném překladu znamená komunita nebo společenství a v buddhismu, který se šíří v západní společnosti, je chápán především jako skupina lidí, která se věnuje společné praxi. Proč o tom píšeme na jógovém portálu? Protože svůj velký význam má taková sangha i při praxi jógy. Pro praxi jógy je hlavně v začátcích velmi důležitá možnost sdílení. Vedle učitele, který vám bude vyhovovat, je dobré najít také lidi, kteří jdou po stejné cestě, protože to pro vás může být velmi obohacující. Nejen, že si můžete navzájem předat své zkušenosti, ale můžete se i vzájemně inspirovat a motivovat.

Lidé se na kurzech často obrací pouze na cvičitele a mezi sebou příliš nekomunikují. Je to velká škoda, protože už jenom to, že všichni praktikují jógu ukazuje, že mají podobný náhled a můžou si velmi rozumět. Mám vždycky velkou radost, když vidím, že lidé, kteří se dříve vůbec neznali, přijdou na kurz a začnou si spolu povídat.

Zkuste si takovou společnost najít. Neuzavírejte se zbytečně do sebe a zkuste najít lidi, kteří smýšlejí podobně jako vy. Uvidíte, že Vás to posune dál. Studovat knihy a snažit se cvičit podle nich je dobré, ale chybí tam to sdílení prožitků, osobní kontakt.

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů