Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Swarajóga

Swarajóga patří k méně známým cestám jógy, přesto se jedná o samotnou podstatu jógy. Swarajóga je nauka o nosním dýchání a jako taková pronikla v podobě pránájámy do řady ostatních cest jógy.

Swarajóga se zaměřuje na práci s pránou, na její proudění idou, pingalou a sušumnou (viz nádí), respektive na ovládání dechu skrze dýchání levou a pravou nosní dírkou.

Dech je velice mocný nástroj. Působí na naši psychiku i naše fyzické tělo. Skrze dech můžeme významně ovlivňovat svůj život. Swarajóga nás učí, jak dech využít v náš prospěch. Nejde pouze o to, naučit se správně dýchat, je třeba pochopit i vše, co se k dechu váže.

Swarajóga se zabývá vlivem měsíce, planet či pěti elementů na naše dýchání. Učí jak poznat, která nosní dírka je v daný okamžik dominantní, jaký vliv na nás má dýchání levou a pravou nosní dírkou, jak změnit dýchání a jak ho využít v našem každodenním životě.