Jak online kurzy fungují?

 • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
 • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
 • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
 • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Tisk

Jóga pro zdravá záda

Nastupte na cestu zdravých zad bez bolesti. Jejich pevnost a pružnost brzy pocítí v každodenním životě.
Lektor Dana Beierová
Počet lekcí
2 lekce
Úroveň
začátečníci
Image1
Image2
Image3
Image4
Image5
Image6

Jóga pro zdravá záda

Jedná se o speciální kurz jógy, sestavený přesně tak, abychom společně dosáhli uvolnění, procvičení a posílení zádových svalů. Při pravidelném cvičení rychle pocítíte úlevu, pevnost a pružnost zad, což vám nepochybně zpřijemní a zjednoduší Váš každodenní život :-).

Jak bude kurz probíhat?

Kurz je rozdělen do dvou lekcí podle těch nejčastěji problémových zádových partií. První lekce - Jóga pro zdravá ramena a hrudník, kdy během 45 minut procvičíte a protáhnete právě tyto partie. Druhá lekce - Jóga pro zdravá bedra, při které si během 54 minut krásně uvolníte a posílite zase tuto problematickou oblast zad.  Více o kurzu se dozvíte přímo od lektorky v jejím medailonku, po rozkliku úvodního obrázku.

Co Vám kurz přinese, při pravidelném cvičení?

 • výrazné zmírnění bolestí zad

 • posílení fyzické stability

 • posílení psychické stability

 • rovnováha imunitního systému

 • posílení svalů zad, ramen, rukou a hrudníku

 • uvolnění šíje, blokád mezi lopatkami, pánve a kyčlí

 • krásná a rovná záda - zpevnění středu

 • rozvoj pružnosti páteře - pružnost v reakcích na vnější podněty

 • větší zvjedomnění oblasti zad a jejich potřeb

 • spojení se svým tělem

Ramena
Nesou naše starosti a tlačí nás k zemi. Zatížená a ztuhlá ramena tak oslabují naši sebejistotu. 

Krk
Krk neustále zatěžuje myslící hlava, málokdy mu dopřejeme odpočinek. Děláme si prostě těžkou hlavu. Ztuhlý krk, který nedovolí rozhlížet se do všech stran, je možno také chápat jako ztuhlost v osobních názorech.

Páteř

Páteř v našem světě vystihuje charakter. Je třeba neustále rozvíjet postoj k životu o nové zkušenosti. Být pružní a přesto pevní. 
Skolióza páteře značí jednostranné myšlení i jednání.
Pánev je centrem pro přijímání. Ztuhlost v oblasti pánve následkem nedůvěry vůči okolí jako následku pochybností o sobě samém. 

Je moc důležité si své záda uvědomovat a věnovat jim láskyplnou péči skrze pochopení, že kde je strach/přetížení/stres, tam není místo pro zdraví a uvolnění.

 Více informací o lektorce 

"Dobrý den, chci moc poděkovat za to, co děláte. Joga online je skvělá pro nás, co nemáme čas chodit na vedené kurzy. Tato možnost s Vámi je ideální v tom, že si Vás můžu pustit kdykoli a vlastně kdekoli :-). Já jsem od Vás dostala jogu jako dárek a "zakoupila" jsem si jogu pro zdravá záda. Je vedena moc dobře a srozumitelně. Kdysi jsem jogu cvičila a s Vámi po dlouhé době opět začala a zjistila jsem, jak jsem bohužel celá zatuhla :-), ale vím, že cvičení s Vámi mi zase pomůže k průžnému tělu a klidné mysli. Moc děkuji a držím palce. Přeji Vám i nám všem krásné dny nejen s jogou."

Jitka

"Do jógy jsem se naprosto zamilovala a vzhledem ke skutečnosti, že mám na její cvičení malou podkrovní místnost, cvičím kdykoliv se mi zachce. Zkoušela jsem různá cvičení, ale jóga mně naprosto dostala.Vzhledem k tomu, že mám za sebou velmi těžký rok po psychické stránce, je pro mně i vynikající relaxací a nabíjí mně neuvěřitelně energií. K mému údivu se už přidal i manžel, který začal kvůli bolení zad a už také zůstal, někdy cvičíme i spolu, takže malá tělocvična s notebokem v popředí. Do tělocvičny bych se nedostala, znám se...a takhle mi to naprosto vyhovuje.Vím,že to zní jako z reklamy,ale jsou to opravdu moje upřímná slova. Přeji celému Vašemu týmu krásné Vánoční svátky a hodně zdraví v Novém roce. Určitě budeme pokračovat s Vámi dál.

Kafková Zuzana a Robert

"Dobrý den, cvičím celé sestavy cca 2x týdně a nebo ještě navíc, pokud jsem ztuhlá a moc unavená, protože si u cvičení opravdu odpočinu. Mám velké potíže s hrudní a krční páteří, více mi vyhovuje cvičení na tyto partie. Některé protahování z celé sestavy používám denně - zaberou mi cca 3 minuty a většinou se mi blok uvolní a vidím, že postupně i rozsah mých pohybů je lepší.

Helenka V.


Přihlásit se na kurz