Náročnost

Začátečníci

Rozsah

8 lekcí

Všechny lekce Vám zašleme na e‑mail zdarma

Hatha jóga pro začátečníky

Vstupte do světa jógy a objevte její tajemství. Začátky jsou o uvolnění, dýchání a rozhýbání těla.

Lekce jsou zaměřené na postupné a nenásilné rozhýbání a uvolnění těla, práci s dechem a s pozorností. Součástí každé lekce je relaxace s uvolněním celého těla, fyzické cvičení a dechové cvičení. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří s jógou nemají zkušenosti, pro těhotné, pro starší osoby, pro všechny, kteří mají nějaká zdravotní omezení a také pro ty, kteří nehledají velkou fyzickou zátěž, ale spíš uvolnění, relaxaci a práci s dechem.

Fyzické cvičení

V první lekci začínáme zejména s průpravnými cviky, které tělo protahují, uvolňují a zahřívají. V druhé lekci se naučíme dynamickou sestavu pozdrav slunci a postupně začneme zařazovat a nacvičovat jógové pozice - ásany. Naučíme se např. pozici kobrypozici hory, pozici stromu a další.
V poslední osmé lekci si zacvičíme všechny ásany, které jsme se v průběhu kurzu naučili.

Dechové cvičení

V průběhu celého kurzu budeme cvičit rytmický dech. Je to základní cvičení, díky kterému se naučíme dech vnímat a vědomě prodlužovat. Je to základ, díky kterému pak můžeme přistoupit k náročnějším dechovým technikám.

Jak ke kurzu přistupovat

Na všech svých kurzech doporučuji, aby každý při cvičení respektoval svoje tělo. V klasických kurzech Vás sice cvičitel může opravovat, ale nikdy neucítí to, co Vy. Nezná Vaše pocity. Proto je třeba plně vnímat sebe a to, jak se při cvičení cítíte. U online kurzů to platí dvojnásob, protože jste pouze sami se sebou. Udělejte z této skutečnosti výhodu. S nikým se nemusíte poměřovat, nikdo Vás neruší. Můžete cvičit v čase, který Vám plně vyhovuje a přizpůsobit se prostředí tak, aby jste se cítili dobře.

Cokoliv Vám bude nepříjemné, necvičte. V klidu si v nějaké pohodlné pozici relaxujte, uvolňujte se, a pak se přidejte ke cvičení, které provádět chcete. Snažte se stále vnímat, jak na Vás cvičení působí, co cítíte, vědomě se uvolňujte a pravidelně dýchejte. Pokud Vám bude cokoliv nejasné, ozvěte se. Ráda Vám poradím, budu-li moci.

Podstatou tohoto cvičení je poznat své tělo, naučit se s ním pracovat, uvolnit tělo i mysl.

Jak bude kurz probíhat?

Kurz má 8 lekcí po 1 hodině. Po zadání Vašeho e-mailu obdržíte první lekci v podobně on-line videa. Následně v periodě 7 dní budete dostávat další lekce. Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.