Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Jarní lekce jógy

Slunce svítí. Všude kolem jsou květiny. Všechno se zdá být lehké a svěží, nové a krásné. Jaro je moje nejoblíbenější roční období. Ale žiju v Jižní Karolíně, kam jaro přichází velmi brzy a během okamžiku se promění v horké, vlhké léto. Minulý rok jsem touto dobou byla asi v 38. týdnu těhotenství a celou dobu jsem trávila přemýšlením, jestli moje břicho nemůže prostě prasknout. V letošním roce jsem si tedy slíbila, že si pobyt veku užiju na maximum. Dokud je počasí ještě mírné.

Takže trávím čas ve své zahradě pěstováním květin a jahod. Věnuju spoustu času procházkám na slunci. A když vidím velké, krásné azalky v plném květu, tak kolem nich kráčím pomalu, co noha nohu mine, ve snaze plně ocenit jejich prchavou krásu.

Svou lásku k tomuto ročnímu období vyjadřuju také na své jógamatce. Někteří vidí jaro jako příležitost pro očistu těla i duše, ale já mám poněkud doslovný přístup. Každou pozici cvičím s obnovenou vnímavostí, zejména ty pozice, které mi připomínají jaro. Zde jsou některé z mých oblíbených jarních pozic.

Pozdrav slunci

Delší dny umožňují užívat si slunce do večerních hodin, takže je příjemné v tomto období zvýšit praktikování Pozdravu slunce. A protože mi tato sezóna dodává mnohem více energie, plynulý pohyb mezi jednotlivými pozicemi mi pomáhá něco z té energie spálit a cítit se vyrovnanější.

Pozice stromu

Ráda si přicvičení této pozice představuji stromy v mé zahradě, s jejich větvemi sahajícími k nebi. Jarní Vrkasana má prostě jinou energii než na podzim nebo v zimě - mnohem víc živou a aktivní.

Květinové pozice

Lotus je jasná květinová pozice. Ale je mnohem více dalších pozic, které mi dávají pocit rozkvětu: vzpomeňte si na otevírání rukou v pozici Bojovník II nebo na rozevírání boků při Garland Pose.

Pozice králíka

Velikonoce přišly a odešly, ale králíčci mi stále připomínají jaro. Ráda bych tuhle pozici cvičila v trávě, pokud by po mém dvorku neběhali červení mravenci!

Které pozice připomínají jaro vám? Měníte své cvičení podle období?

Autorka: Erica Rodefer Winters

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů