banner joga

praxe jógy

Jóga v moderním světě

Jóga je dnes velmi rozšířená a oblíbená. Díky všem možným stylům, které se v průběhu času vyvinuly, si na své může přijít téměř kdokoliv. To má ale i svá úskalí.

Číst dál...

Je lepší ranní nebo večerní praxe?

Existuje optimální doba pro praktikování jógy? Je to ráno nebo večer? Obě mají něco do sebe. Ideálem je cvičit ráno i večer, kdo ale na to má kapacitu? Zaměřme se tedy hlavně na to, aby se každodenní praxe stala běžnou a abychom ji přizpůsobili denní době. Večerní jóga by neměla být stejná jako ranní. Každá má svá specifika a tomu odpovídající benefity.

Číst dál...

Jaká je letní jóga?

Přišly dlouhé, teplé slunečné dny. Často v létě svoji praxi trochu šidíme, protože máme spoustu jiných aktivit. Je to ale škoda, protože letní jóga může být krásně bohatá.

 

 

Číst dál...

Tři důvody, proč nás jóga zklidňuje

Dnes existuje celá řada stylů jógy. Na některých lekcích budete více v klidu relaxovat a soustředit se na dech, na jiných se velmi zapotíte a posílíte svoje tělo, všechny styly mají ale jedno společné, nebo by alespoň měly mít, a to je pocit klidu, který se ve vás po praxi rozvine.

 

Číst dál...

Zimní slunovrat a praxe jógy

Za necelý týden nastane zimní slunovrat, který je bránou k oslavám Vánoc. Je to okamžik, kdy slunce dosáhne nejzazšího bodu a začne se opět pomalu vracet. Je to den, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Okamžik největšího temna, ale zároveň symbol návratu světla.

Číst dál...

Jak nám jóga pomáhá žít v přítomnosti

Jóga není pouze prostředek, jak si udržet zdravé a pružné tělo. Je to i způsob, jak se naučit být tady a teď, žít v přítomnosti a pročistit si hlavu. Právě bytí v přítomnosti a zklidnění naší mysli je důležité pro udržení duševního zdraví. Většina stresu dnešní doby pochází právě z neustálého myšlení, přebývání v minulosti nebo budoucnosti a nevnímání toho, co opravdu je. Jógové praktiky jsou stvořené pro zklidnění mysli, udržení bdělé pozornosti a vnímání přítomného okamžiku.

Číst dál...

Vyčistěte si hlavu: meditace pro 21. století

Je úžasné, jaké možnosti nám dnešní doba nabízí. Bohužel tato skutečnost má i odvrácenou tvář - stres. Je toho kolem nás tolik, že nevíme, co dřív. Nechceme nic promeškat a tak stále honíme spoustu zajíců najednou a jsme frustrovaní, když ve výsledku nechytíme ani jednoho a pokud náhodou jednoho chytíme, zkazí nám náladu všichni ti ostatní, kteří utekli.

Číst dál...

Jóga trochu jinak

Zveme Vás na kurzy jógy ZDARMA v Praze na Náplavce.

Vinyasa či nově paddle board jóga.

 

 

 

Číst dál...

Když se nám nedaří zklidnit mysl

Lehce se to řekne, provedení ale kolikrát není vůbec jednoduché. Něco Vás stresuje nebo zlobí, tak se posadíte, zavřete oči a snažíte se pozorovat svůj dech. Vaše mysl ale neustále někam odbíhá. Vždy, když si to uvědomíte, tak se vrátíte k pozorování dechu, za chvíli jste ale zase už někde jinde. Takto to jde pořád dokola, až ztratíte trpělivost a pokus o zklidnění vzdáte. Nakonec se cítíte ještě hůř.

Číst dál...

Význam domácí praxe

Účinky cvičení jógy jsou znát vždy. A je jedno, jestli cvičíte jen jednou týdně na kurzu, nebo každý den doma. Ale daleko lepší je samozřejmě ta druhá možnost. Jako u všeho platí, čím více cvičíte, tím výraznější a znatelnější jsou výsledky. A hlavně při každodenní praxi se jóga stane Vaší součástí.

 

Číst dál...

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů