Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

praxe jógy

Jóga a práce s psychikou

To, že jóga přímo působí na psychiku není žádným tajemstvím. Relaxační a dechová cvičení jsou výborná pro zklidnění mysli, uvolnění a zbavení se stresu. Jak je to ale s ásanami? Ty jsou často vnímané převážně jako fyzické cvičení. U jejich praktikování se zaměřujeme hlavně na svě tělo, na svaly, které protahujeme, či posilujeme. Nicméně i ásany mají výrazný vliv na naší mysl a psychiku.

Číst dál...

3 pozice, které vám pomohou milovat vaše tělo

Jaro se přehouplo přes svou polovinu, teploty jdou nahoru a je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolené a další radovánky. Také to znamená, že blíží doba (pro mnohé z nás stresující), kdy se letos poprvé ukážeme v plavkách :-). Cítíte se dobře, protože jste celou zimu trénovali svá teď už pružná, zpevněná a útlá těla? Skvělé! Pokud byste se však v tomto krásném období chtěli cítit ještě lépe, doporučujeme tyhle tři pozice:

Číst dál...

5 tipů, jak při józe nesklouznout ke stereotypu (a jak se z něj dostat)

Sami se rozhodujeme, kolik úsilí vložíme do života. Vybíráme si, jak plně žijeme každý den. Rozhodujeme se, zda chceme žít přítomností, nebo ne. Vybíráme si, jak moc chceme dávat a milovat. Můžeme životem jen tak proplouvat – bez přemýšlení. Nebo můžeme být jako velikáni, kteří přišli před námi, ti lidé, kteří něco průměrného změnili v něco obrovského, co opravdu něco znamená.

Číst dál...

Nové on-line kurzy jógy – Hatha jóga a Ashtanga jóga

Natočili jsme tři nové video-kurzy jógy, každý po 8 hodinách. V současné době je k dispozici Kurz jógy pro začátečníky s Petrou Morávkovou a Ashtangajóga s Evkou Suchomelovou

Číst dál...

Jóga nás učí přijímat věci takové, jaké jsou

„Život je řada přirozených a spontánních změn. Nebraňte se jim; přinese vám to pouze utrpení. Nechte realitu realitou. Nechte věci plynout přirozeně dopředu způsobem, jakým samy chtějí." ~ Lao-c'.

Krása jógy spočívá v tom, že nám pomáhá naučit se přijetí. Zjistila jsem, že mi pomáhá přijmout mé tělo takové, jaké je v daný den a daný okamžik. Pokaždé, když jsem šla na lekci jógy, mně a všem ostatním učitelé připomínali, že součástí cvičení určité pozice je prostě zaměření se na to, kde se naše tělo zrovna nachází. Ne, kde bylo den předtím. Ne, kde bychom chtěli, aby bylo. Ale kde JE.

Číst dál...

5 tipů pro cvičení Ashtanga jógy

Během několika dnů zveřejníme on-line kurz Ashtanga jógy. V tomto článku najdete pár tipů od zkušené cvičitelky Molly Savard, jak k tomuto typu jógy přistupovat a jak ho praktikovat.

Číst dál...

Co vám o józe nikdo neřekne

Když lidé doporučují svým přátelům, aby vyzkoušeli jógu, vždycky říkají: "Budete se cítit skvěle! Vždycky se po józe cítím tak uvolněně!" To, co ale nikdy neříkají, je, že se po józe sem tam budete cítit po psa.

Číst dál...

Meditace v chůzi a meditace vsedě

Když lidé mluví o meditaci, nejčastěji se jim vybaví obraz jogína sedícího v pozici lotosového květu – v jeskyni nebo pod stromem. Nicméně Buddhova promluva o uvědomění – Satipatthána Sutta – zahrnuje nejrůznější činnosti. Pochopení nebo osvícení může stejně dobře vzniknout i v jiných pozicích. Buddhův osobní sluha, ctihodný Anand, dosáhl osvícení v poloze vleže, potom co celou noc praktikoval meditaci při chůzi.

Číst dál...

5 důvodů, proč cvičit pránájámu

Všichni víme, že dýchání je důležitou součástí každého cvičení jógy, a většina druhů do cvičení dech tím či oním způsobem zapojuje. Ale i když je dech tak důležitý, mnozí cvičenci na pránájámu a další speciální dechová cvičení kladou jen malý důraz. A já jsem dělala to samé. Sem tam jsem na začátku či konci hodiny praktikovala několik kol kapalabháti (dech zářící lebky) nebo nádí šódhany (dýchání střídavě pravou a levou nosní dírkou).

Číst dál...

Meditace Vipassana – naučte se, jak se osvobodit od utrpení

Slovo Vipassana znamená vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Pochází původně ze sanskrtu a odkazuje na formu meditace, kterou učil Buddha. Učil, že se díky této praxi můžeme osvobodit od fyzického i psychického utrpení.

Číst dál...

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů