Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

praxe jógy

Proč je správné dýchání tak důležité?

Dech je běžnou součástí našeho života. Je tak samozřejmý a automatický, že už ho ani nevnímáme, nepřemýšlíme nad ním a neřídíme ho. Přitom jen velmi málo lidí dýchá správně.

Číst dál...

4 tipy jak dosáhnout většího požitku z cvičení jogy

Jóga nám pomáhá nám osvětlit skryté aspekty nás samotných, abychom mohli vyladit náš život k vědomému prožívání, radosti a spokojenosti.  Přinášíme vám 4 tipy, jak právě tohoto dosáhnout.

Číst dál...

12 Zákonů Karmy, které změní váš život

Karma v Sanskrtu znamená "akci". Výraz je ekvivalent k Newtonovu zákonu akce a reakce.
Když myslíme, mluvíme, jednáme, uvádíme do pohybu sílu - energii, která se pak manifestuje. Tento zákon příčiny a následku rozhodně není "trestání", je to prostě přírodní fenomén, který existuje nezávisle na tom, zda tomu věříme či ne.

Číst dál...

„Nebojte se, nic se vám nezlomí!"

Tak tohle byla věta pana učitele mířená k mému uchu na první hodině jógy. V jaké pozici to ucho bylo, nevím. Poněvadž ani nevím, kde jsem měla ruce a kde nohy, natož hlavu.

Číst dál...

Jarní lekce jógy

Slunce svítí. Všude kolem jsou květiny. Všechno se zdá být lehké a svěží, nové a krásné. Jaro je moje nejoblíbenější roční období. Ale žiju v Jižní Karolíně, kam jaro přichází velmi brzy a během okamžiku se promění v horké, vlhké léto. Minulý rok jsem touto dobou byla asi v 38. týdnu těhotenství a celou dobu jsem trávila přemýšlením, jestli moje břicho nemůže prostě prasknout. V letošním roce jsem si tedy slíbila, že si pobyt veku užiju na maximum. Dokud je počasí ještě mírné.

Číst dál...

Poznejte své limity

Před několika týdny, při pravidelné středeční lekci, nás instruktor požádal, abychom si pár cviků udělali v párech. Často bývá cvičení v párech spíš ztrátou času, protože se při něm většinou dělá strečink a jeden z partnerů se jen tak fláká. V tomto případě ale náš zkušený učitel chtěl, abychom si navzájem pomohli dostat se níže v pozici Chair Pose.

Číst dál...

Jak poznáte špatného učitele jógy?

Před tím, než se vrhnu na vyjmenování věcí, které by dobrý učitel jógy neměl dělat, mi dovolte říci toto: My všichni jsme lidé. A já opravdu věřím, že většina lidí – a většina učitelů jógy – má ty nejlepší úmysly. Učitelé jógy, stejně jako všichni ostatní, mají někdy špatný den. A i ti největší učitelé musí začít jako nezkušení, začínající učitelé, kteří zjišťují, jak na to. Takže jen to, že váš učitel má jednu nebo dvě z následujících negativních vlastností, neznamená, že vás něco nemůže naučit.

Číst dál...

Jeden hluboký nádech

Včera večer jsem ležela ve své posteli a poprvé za celý den jsem se pomalu, zhluboka nadechla. Okamžitě jsem si vzpomněla, co to je za pocit být plně ve svém těle. Ten jeden hluboký nádech se stal zlomovým bodem.

Číst dál...

Pět způsobů, jak začlenit jógu do rušného pracovního dne

Všichni chceme zůstat fit a flexibilní, klidní, pohodoví a bez starostí. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je začlenit jógu do vašeho pracovního dne. Místo přemýšlení o ranní nebo večerní hodině jógy jako jediném způsobu, jak začlenit jógu do vašeho denního programu, ji můžete dělat v malých krocích po celý den. Zde je pět způsobů, jak praktikovat jógu celý den, každý den, i když jste zaneprázdněni:

Číst dál...

Nový začátek

V novém roce už se nemusíte porušenými předsevzetími a nesplněnými cíli. Zkuste tyto 3 jednoduché praktiky k svěžímu startu a objevení nových možností.  

Číst dál...

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů