Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

praxe jógy

Tři důvody, proč nás jóga zklidňuje

Dnes existuje celá řada stylů jógy. Na některých lekcích budete více v klidu relaxovat a soustředit se na dech, na jiných se velmi zapotíte a posílíte svoje tělo, všechny styly mají ale jedno společné, nebo by alespoň měly mít, a to je pocit klidu, který se ve vás po praxi rozvine.

 

Číst dál...

Zimní slunovrat a praxe jógy

Za necelý týden nastane zimní slunovrat, který je bránou k oslavám Vánoc. Je to okamžik, kdy slunce dosáhne nejzazšího bodu a začne se opět pomalu vracet. Je to den, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Okamžik největšího temna, ale zároveň symbol návratu světla.

Číst dál...

Jak nám jóga pomáhá žít v přítomnosti

Jóga není pouze prostředek, jak si udržet zdravé a pružné tělo. Je to i způsob, jak se naučit být tady a teď, žít v přítomnosti a pročistit si hlavu. Právě bytí v přítomnosti a zklidnění naší mysli je důležité pro udržení duševního zdraví. Většina stresu dnešní doby pochází právě z neustálého myšlení, přebývání v minulosti nebo budoucnosti a nevnímání toho, co opravdu je. Jógové praktiky jsou stvořené pro zklidnění mysli, udržení bdělé pozornosti a vnímání přítomného okamžiku.

Číst dál...

Vyčistěte si hlavu: meditace pro 21. století

Je úžasné, jaké možnosti nám dnešní doba nabízí. Bohužel tato skutečnost má i odvrácenou tvář - stres. Je toho kolem nás tolik, že nevíme, co dřív. Nechceme nic promeškat a tak stále honíme spoustu zajíců najednou a jsme frustrovaní, když ve výsledku nechytíme ani jednoho a pokud náhodou jednoho chytíme, zkazí nám náladu všichni ti ostatní, kteří utekli.

Číst dál...

Jóga trochu jinak

Zveme Vás na kurzy jógy ZDARMA v Praze na Náplavce.

Vinyasa či nově paddle board jóga.

 

 

 

Číst dál...

Když se nám nedaří zklidnit mysl

Lehce se to řekne, provedení ale kolikrát není vůbec jednoduché. Něco Vás stresuje nebo zlobí, tak se posadíte, zavřete oči a snažíte se pozorovat svůj dech. Vaše mysl ale neustále někam odbíhá. Vždy, když si to uvědomíte, tak se vrátíte k pozorování dechu, za chvíli jste ale zase už někde jinde. Takto to jde pořád dokola, až ztratíte trpělivost a pokus o zklidnění vzdáte. Nakonec se cítíte ještě hůř.

Číst dál...

Význam domácí praxe

Účinky cvičení jógy jsou znát vždy. A je jedno, jestli cvičíte jen jednou týdně na kurzu, nebo každý den doma. Ale daleko lepší je samozřejmě ta druhá možnost. Jako u všeho platí, čím více cvičíte, tím výraznější a znatelnější jsou výsledky. A hlavně při každodenní praxi se jóga stane Vaší součástí.

 

Číst dál...

Meditace na dostatek

Trendem dnešní doby je bohužel velký tlak, vysoké nároky a neustálý stres. Od malinka to učíme i naše děti. Stále někam pospícháme, protože není čas. Chceme, aby byly úspěšné, je tedy potřeba se učit, docházet na různé kurzy a kroužky. Chcete to někam dotáhnout? Je potřeba více dělat, více se snažit, více času, více peněz....

Číst dál...

Jóga v horkých letních dnech

Čeká nás další týden s teplotami nad 30°C. Na takové teplo a sucho není náš organismus příliš zvyklý a pro mnohé je myšlenka na pohyb děsivá. Jak vydržet u praxe jógy i v těchto dnech?

Číst dál...

5 tipů jak vydržet u praxe jógy

Není ani tak těžké začít jako vydržet. Běžný problém většiny populace je, že si dáváme různá předsevzetí, říkáme si, že musíme, ale ono to nejde. Je přirozené, že je v lednu a v září největší zájem o kurzy jógy. Chceme se svézt na vlně, že něco začíná – ať už je to nový kalendářní nebo školní rok. Jenomže za měsíc, dva, to opadne. Nepomáhá ani to, že jsme si koupili permanentku, nové oblečení, drahou podložku. Prvotní nadšení vyprchá, disciplína není a my se na sebe jen zlobíme, že jsme to zase nezvládli.

Číst dál...

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů