Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

Tisk

Hatha jóga pro začátečníky

Vstupte do světa jógy a objevte její tajemství. Začátky jsou o uvolnění, dýchání a rozhýbání těla.
Úroveň
začátečníci
Počet lekcí
8 lekcí
Lektor Petra Morávková
joga-0
joga-1
joga-2
joga-5
joga-3
joga-4

Lekce jsou zaměřené na postupné a nenásilné rozhýbání a uvolnění těla, práci s dechem a s pozorností. Součástí každé lekce je relaxace s uvolněním celého těla, fyzické cvičení a dechové cvičení. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří s jógou nemají zkušenosti, pro těhotné, pro starší osoby, pro všechny, kteří mají nějaká zdravotní omezení a také pro ty, kteří nehledají velkou fyzickou zátěž, ale spíš uvolnění, relaxaci a práci s dechem.


Fyzické cvičení

V první lekci začínáme zejména s průpravnými cviky, které tělo protahují, uvolňují a zahřívají. V druhé lekci se naučíme dynamickou sestavu pozdrav slunci a postupně začneme zařazovat a nacvičovat jógové pozice - ásany. Naučíme se např. pozici kobry, pozici hory, pozici stromu a další. V poslední osmé lekci si zacvičíme všechny ásany, které jsme se v průběhu kurzu naučili.


Dechové cvičení

V průběhu celého kurzu budeme cvičit rytmický dech. Je to základní cvičení, díky kterému se naučíme dech vnímat a vědomě prodlužovat. Je to základ, díky kterému pak můžeme přistoupit k náročnějším dechovým technikám.


Jak ke kurzu přistupovat

Na všech svých kurzech doporučuji, aby každý při cvičení respektoval svoje tělo. V klasických kurzech Vás sice cvičitel může opravovat, ale nikdy neucítí to, co Vy. Nezná Vaše pocity. Proto je třeba plně vnímat sebe a to, jak se při cvičení cítíte. U online kurzů to platí dvojnásob, protože jste pouze sami se sebou. Udělejte z této skutečnosti výhodu. S nikým se nemusíte poměřovat, nikdo Vás neruší. Můžete cvičit v čase, který Vám plně vyhovuje a přizpůsobit se prostředí tak, aby jste se cítili dobře.

Cokoliv Vám bude nepříjemné, necvičte. V klidu si v nějaké pohodlné pozici relaxujte, uvolňujte se, a pak se přidejte ke cvičení, které provádět chcete. Snažte se stále vnímat, jak na Vás cvičení působí, co cítíte, vědomě se uvolňujte a pravidelně dýchejte. Pokud Vám bude cokoliv nejasné, ozvěte se. Ráda Vám poradím, budu-li moci.

Podstatou tohoto cvičení je poznat své tělo, naučit se s ním pracovat, uvolnit tělo i mysl.

Jak bude kurz probíhat?

Každý kurz má 8 lekcí po 1 hodině. Po zadání Vašeho e-mailu obdržíte první lekci v podobně on-line videa. Následně v periodě 7 dní budete dostávat další lekce. Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

"Jsem velice příjemně překvapena a spokojena. Výhodou pro mě je, že nemusím na lekci cestovat a můžu si zacvičit kdy chci a kdy můžu. Taky podle nálady. Na každou lekci se těším, protože je každá trochu jiná a zajímavá."

H. Pospíšilová

 

juraj"S kurzom jóga-online som začal pred mesiacom. Pred tým som prečítal niekoľko kníh o joge, aj od André van Lysebetha. Vyskúšal som pár ásan, ale doporučený pomer praxe ku teórii, 95% : 5%, bol skôr opačným :). Tu u nás kurzy jogy neexistujú. S kurzom som veľmi spokojný. Cvičím približne každý druhý deň, pričom okrem toho každé ráno zacvičím „Pozdrav slnce". Postupujem na ďalšie cvičenie len keď predchádzajúce už mám minimálne 4x vyskúšané. Pani Petra vysvetľuje dôkladne a zrozumiteľne každý cvik. Dúfam, že môj elán vydrží aj pri pokračovaní ďalších lekcií :)."

Ing. Juraj Czigányi

 

"Cvičí se dobře, máte kurs moc pěkně připravený a po cvičení se cítím báječně :).
Jen bych uvítala, kdyby mi ty lekce chodily dříve než po tydnu.."
Jana Kyrova

 

"Dobrý den, s kurzama jógy pro začátečníky jsem hodně spokojena. Pozvolné zvyšovaní náročnosti mi úplně vyhovovalo a pokaždé jsem se těšila na novou lekci. Akorát bych asi zkusila zlepšit akustiku videí Rozhodně jsem Vás doporucčla :) a v plánu je kurz pro mirně pokročilé."
Děkuji a s pozdravem Petra

"Jsem absolutně spokojen. Kurz geniálně komponován. Obtížnost roste vyváženě a díky tomu se neztratíte v pokroku. I týdenní zasílání nového dílu je velmi dobrý nápad, který dává virtuálnímu kurzu příjemný rytmus. Děkuji velice. A již pokračuji na mírně pokročilém stupni :)

Přihlásit se na kurz