Jak online kurzy fungují?

  • Kurzy obsahují lekce (v podobě on-line videí) po cca 1 hodině.
  • V den objednání kurzu obdržíte na zadaný e-mail první lekci.
  • V případě, že jste si objednali kurz, který obsahuje více lekcí, budete následně v periodě 7 dní dostávat další lekce.
  • Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.

Vybrat si on-line kurz

banner joga

praxe jógy

Cvičení ásan jako duchovní praxe

Jóga je na Západě vnímána zejména skrze cvičení jógových pozic, tzv. ásan. Často jsou popisovány jejich účinky na fyzické tělo, o jejich hlubším významu, o vlivu na psychiku, práci s enegií a rozvoji plného vědomí se často nedozvíme, a tak se praxe jógy omezí na pouhé fyzické cvičení.

 

Číst dál...

Praxe jógy v zimě podle ajurvédy

Zima je čas menší aktivity a stažení se, takže je naprosto přirozené, pokud nás praxe jógy tolik neláká. Neměli bychom jí ale vypustit úplně, protože nám může pomoci toto období lépe zvládnout.

Číst dál...

Jóga v sedě + VIDEO

Jóga v sedě nebo jóga na židli vznikla speciálně pro osoby se sníženou pohyblivostí, zejména pro seniory. Zacvičit si ji může ale každý. Přináší vše, co každá jiná lekce jógy - protažení, zklidnění a uvolnění.

 

 

Číst dál...

6 jógových pozic pro zvládnutí náročných situací

Jógové pozice nejsou pouze gymnastické cviky. Mají hlubší význam, ale ten přijde pouze tehdy, pokud k nim takto přistupujeme. Každá pozice nějakým způsobem protahuje či posiluje konkrétní části těla, zároveň ale působí i na naši psychiku. K tomu nám pomáhá nejen vědomé procítění dané pozice, ale také afirmace.

 

Číst dál...

Jóga jako životní styl

Když někdo řekne, že se zajímá o jógu, většinou to znamená, nebo si to tak alespoň představujeme, že chodí jednou dvakrát týdně na lekci jógy do nějakého studia. A dost často to tak také je. Pokud cvičíte občas i doma, je to nadstandart a jestli jste měli v ruce nějakou knihu o józe, jste už opravdu velký jógín. :-)

Číst dál...

Jóga prstů + VIDEO

Ne vždy se člověk cítí na náročnější fyzické cvičení. Pokud máme pocit, že by nám cvičení více ublížilo, než pomohlo, je celá řada způsobů, jak jógovou praxi nevynechat ani v takových případech. Jedním z nich je i prstová jóga.

Číst dál...

Vlny nemůžete zastavit, ale můžete se naučit surfovat

Meditujete? A čemu tak vlastně říkáte? Co přesně děláte, když meditujete? Často si meditujícího představujeme jako člověka sedícího v nějaké krásné pozici typu lotosový sed a co dál?

Číst dál...

Earthing a jóga

Co je earthing nebo také grounding? Do češtiny tyto pojmy překládáme jako "uzemnění" a jedná se o prosté spojení se Zemí. Řada lidí intiutivně pociťuje, že jim chybí přímý kontakt se Zemí a zouvají si boty, sedají do trávy nebo se dotýkají stromů, jak to jenom jde. A právě toto se nazývá uzemněním.

Číst dál...

Když nám některá pozice nejde...

Možná jste se s tím při své praxi už setkali. Objeví se pozice, kterou nedokážete zvládnout, ať se snažíte sebevíc. Čím víc si ji snažíte osvojit, tím více tělo vzdoruje. Kde je chyba? A co s tím?

Číst dál...

Proč stojí za to vyzkoušet jin jógu?

Protože vyrovnává jangový svět kolem nás :-). Jin a jang jsou pojmy z čínské filozofie a označují dvě části jednoho celku, dvě opačné síly, které se navzájem doplňují a v jejichž zárodku je vždy síla opačná.

Číst dál...

Další informace

"jóga je cestou k sobě,
cestou ke štěstí."

Přehled kurzů